Wielki popyt na Sony PS5 w Polsce. Konsole zniknęły przed premierą

PlayStation 4
Kiyoshi Ota/Bloomberg

Choć dopiero w czwartek oficjalny start sprzedaży nowej wersji Play Station to cała polska pula sprzedała się już dawno.

Konsole do gier to wielki hit sprzedażowy od dawna. Pandemia tylko dodatkowo nakręciła zainteresowanie, a zamknięci w domach gracze jeszcze chętniej inwestują w nowy sprzęt. Dlatego choć oficjalna sprzedaż nowej konsoli Sony PS5 rusza jutro, to w przedsprzedaży właściwie cała pula zniknęła, choć dostawy dopiero będą realizowane.

– Nie mogę udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące liczby preorderów, nie dzielimy się takimi informacjami – mówi Monika Paplińska, menedżer ds. komunikacji Sony Interactive Entertainment Polska. – Zgodnie z naszym ogłoszeniem z 5.11 w trosce o bezpieczeństwo naszych graczy, sprzedawców detalicznych i pracowników w obliczu Covid-19, potwierdzamy, że sprzedaż w dniu premiery będzie prowadzona tylko przez sklepy internetowe naszych partnerów detalicznych – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Fani rzucili się na nową konsolę Sony. Braki w przedsprzedaży

Ogromne zainteresowanie konsolami widać było już po niedawnej premierze nowej konsoli Xbox która w zasadzie już zniknęła ze sklepów. Mimo prowadzonej przedsprzedaży, gdy sprzęt trafił do sklepów i tak ustawiały się po niego kolejki. Microsoft nie odpowiedział jednak na żadne pytania odnośnie skali zainteresowania produktem jak i planów kolejnych dostaw.

W przypadku produktu Sony jest jeszcze większe zainteresowanie. – Pula konsol PS5, która była dostępna w sieci Media Expert w przedsprzedaży, została całkowicie wyprzedana. Wszyscy klienci, którzy skorzystali z tej opcji otrzymają urządzenia w dniu premiery czyli 19 listopada – mówi Michał Mystkowski, rzecznik sieci Media Expert. – Zainteresowanie nową generacją konsol PlayStation przeszło wszelkie oczekiwania. Urządzenia w przedsprzedaży rozeszły się na pniu i dziś ich dostępność na całym świecie jest bardzo ograniczona. Dobra wiadomość jest taka, że dziś uzgodniliśmy z producentem dostawę kolejnej partii urządzeń, którą będziemy mogli zaoferować naszym klientom z gwarancją dostawy do 15 grudnia. Sprzedaż PS5 będziemy realizować wyłącznie przez Internet – dodaje.

mat. pras.

Poprzednia wersja w cztery lata sprzedała się na świecie w sumie w ponad 100 mln egzemplarzy, ale w przypadku PS5 koncern Sony ma jeszcze bardziej ambitne plany.

– W naszej ofercie będzie dostępna tylko konsola w zestawie z dodatkowym Padem i grą FIFA2021 w specjalnej cenie 2749 brutto – mówi Wioletta Batóg, rzecznik MediaMarkt. – Dostępna będzie wyłącznie płatność z góry szybkim przelewem (Karta, Blik, Przelew). Klient wybiera formę dostawy – wybrany punkt odbioru lub dostawa do domu – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koronawirus miażdży kina. Kto na tym zyskuje

Puste kina, odwołane premiery. Jeden z największych kinowych rynków świata jest w zastoju i ...

Telewizory do wymiany. Czy producenci są gotowi?

Nowe dane o rynku telewizorów potwierdzają, że część Polaków będzie zmuszona wymienić odbiornik lub ...

Cyberpunk 2077 z własnym smartfonem

To będzie nie lada gratka dla fanów oczekujących na premierę najnowszej gry od CD ...

Trump szykuje uderzenie w Huawei

Prezydent USA Donald Trump ma w tym tygodniu podpisać zarządzenie wykonawcze zakazujące amerykańskim spółkom ...

Avengers: Koniec gry” najpopularniejszym zagranicznym filmem w Chinach

Chińscy widzowie pokochali amerykańskich superbohaterów z uniwersum Marvela. „Avengers: Koniec gry” stał się najbardziej ...

Wiedźmin dalej lokomotywą CD Projektu. Wyniki nie rozczarowały

Wyniki studia za trzeci kwartał są lepsze od oczekiwań analityków. Inwestorzy czekają na nowe ...