Wielki popyt na Sony PS5 w Polsce. Konsole zniknęły przed premierą

PlayStation 4
Kiyoshi Ota/Bloomberg

Choć dopiero w czwartek oficjalny start sprzedaży nowej wersji Play Station to cała polska pula sprzedała się już dawno.

Konsole do gier to wielki hit sprzedażowy od dawna. Pandemia tylko dodatkowo nakręciła zainteresowanie, a zamknięci w domach gracze jeszcze chętniej inwestują w nowy sprzęt. Dlatego choć oficjalna sprzedaż nowej konsoli Sony PS5 rusza jutro, to w przedsprzedaży właściwie cała pula zniknęła, choć dostawy dopiero będą realizowane.

– Nie mogę udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące liczby preorderów, nie dzielimy się takimi informacjami – mówi Monika Paplińska, menedżer ds. komunikacji Sony Interactive Entertainment Polska. – Zgodnie z naszym ogłoszeniem z 5.11 w trosce o bezpieczeństwo naszych graczy, sprzedawców detalicznych i pracowników w obliczu Covid-19, potwierdzamy, że sprzedaż w dniu premiery będzie prowadzona tylko przez sklepy internetowe naszych partnerów detalicznych – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Fani rzucili się na nową konsolę Sony. Braki w przedsprzedaży

Ogromne zainteresowanie konsolami widać było już po niedawnej premierze nowej konsoli Xbox która w zasadzie już zniknęła ze sklepów. Mimo prowadzonej przedsprzedaży, gdy sprzęt trafił do sklepów i tak ustawiały się po niego kolejki. Microsoft nie odpowiedział jednak na żadne pytania odnośnie skali zainteresowania produktem jak i planów kolejnych dostaw.

W przypadku produktu Sony jest jeszcze większe zainteresowanie. – Pula konsol PS5, która była dostępna w sieci Media Expert w przedsprzedaży, została całkowicie wyprzedana. Wszyscy klienci, którzy skorzystali z tej opcji otrzymają urządzenia w dniu premiery czyli 19 listopada – mówi Michał Mystkowski, rzecznik sieci Media Expert. – Zainteresowanie nową generacją konsol PlayStation przeszło wszelkie oczekiwania. Urządzenia w przedsprzedaży rozeszły się na pniu i dziś ich dostępność na całym świecie jest bardzo ograniczona. Dobra wiadomość jest taka, że dziś uzgodniliśmy z producentem dostawę kolejnej partii urządzeń, którą będziemy mogli zaoferować naszym klientom z gwarancją dostawy do 15 grudnia. Sprzedaż PS5 będziemy realizować wyłącznie przez Internet – dodaje.

mat. pras.

Poprzednia wersja w cztery lata sprzedała się na świecie w sumie w ponad 100 mln egzemplarzy, ale w przypadku PS5 koncern Sony ma jeszcze bardziej ambitne plany.

– W naszej ofercie będzie dostępna tylko konsola w zestawie z dodatkowym Padem i grą FIFA2021 w specjalnej cenie 2749 brutto – mówi Wioletta Batóg, rzecznik MediaMarkt. – Dostępna będzie wyłącznie płatność z góry szybkim przelewem (Karta, Blik, Przelew). Klient wybiera formę dostawy – wybrany punkt odbioru lub dostawa do domu – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski lek na Covid-19. Dlaczego mamy kłopot z innowacjami?

W Polsce wciąż rzadka jest umiejętność patrzenia w przyszłość – mówi Piotr Przymusiała, ekspert ...

Koronawirus zatrzymał Bollywood. Spóźnione premiery hitów

Pandemia zatrzymała największy na świecie przemysł filmowy. Indyjska kinematografia czeka na lepsze czasy. Wiosna, ...

Jak stworzyć nowatorską przestrzeń biznesową

Współczesne organizacje biznesowe przechodzą dynamiczną cyfrową transformację. Z pomocą przychodzą im nowe technologie, oparte ...

Sąd w Brukseli zakazał Ubera

Tylko kierowcy z lokalną licencję na taksówkę i samochód z odpowiednim oznaczeniem na dachu ...

Rządy masowo wyłączają internet. Kto przoduje?

Celowe blokowanie dostępu do sieci to bardzo częsty proceder. Z najnowszych danych firmy Access ...

Digitalizacja to siła napędowa zmian

Polska może stać się cyfrowym sercem Europy – mówi Mark Loughran, dyrektor generalny polskiego ...