Wielki popyt na Sony PS5 w Polsce. Konsole zniknęły przed premierą

PlayStation 4
Kiyoshi Ota/Bloomberg

Choć dopiero w czwartek oficjalny start sprzedaży nowej wersji Play Station to cała polska pula sprzedała się już dawno.

Konsole do gier to wielki hit sprzedażowy od dawna. Pandemia tylko dodatkowo nakręciła zainteresowanie, a zamknięci w domach gracze jeszcze chętniej inwestują w nowy sprzęt. Dlatego choć oficjalna sprzedaż nowej konsoli Sony PS5 rusza jutro, to w przedsprzedaży właściwie cała pula zniknęła, choć dostawy dopiero będą realizowane.

– Nie mogę udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące liczby preorderów, nie dzielimy się takimi informacjami – mówi Monika Paplińska, menedżer ds. komunikacji Sony Interactive Entertainment Polska. – Zgodnie z naszym ogłoszeniem z 5.11 w trosce o bezpieczeństwo naszych graczy, sprzedawców detalicznych i pracowników w obliczu Covid-19, potwierdzamy, że sprzedaż w dniu premiery będzie prowadzona tylko przez sklepy internetowe naszych partnerów detalicznych – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Fani rzucili się na nową konsolę Sony. Braki w przedsprzedaży

Ogromne zainteresowanie konsolami widać było już po niedawnej premierze nowej konsoli Xbox która w zasadzie już zniknęła ze sklepów. Mimo prowadzonej przedsprzedaży, gdy sprzęt trafił do sklepów i tak ustawiały się po niego kolejki. Microsoft nie odpowiedział jednak na żadne pytania odnośnie skali zainteresowania produktem jak i planów kolejnych dostaw.

W przypadku produktu Sony jest jeszcze większe zainteresowanie. – Pula konsol PS5, która była dostępna w sieci Media Expert w przedsprzedaży, została całkowicie wyprzedana. Wszyscy klienci, którzy skorzystali z tej opcji otrzymają urządzenia w dniu premiery czyli 19 listopada – mówi Michał Mystkowski, rzecznik sieci Media Expert. – Zainteresowanie nową generacją konsol PlayStation przeszło wszelkie oczekiwania. Urządzenia w przedsprzedaży rozeszły się na pniu i dziś ich dostępność na całym świecie jest bardzo ograniczona. Dobra wiadomość jest taka, że dziś uzgodniliśmy z producentem dostawę kolejnej partii urządzeń, którą będziemy mogli zaoferować naszym klientom z gwarancją dostawy do 15 grudnia. Sprzedaż PS5 będziemy realizować wyłącznie przez Internet – dodaje.

mat. pras.

Poprzednia wersja w cztery lata sprzedała się na świecie w sumie w ponad 100 mln egzemplarzy, ale w przypadku PS5 koncern Sony ma jeszcze bardziej ambitne plany.

– W naszej ofercie będzie dostępna tylko konsola w zestawie z dodatkowym Padem i grą FIFA2021 w specjalnej cenie 2749 brutto – mówi Wioletta Batóg, rzecznik MediaMarkt. – Dostępna będzie wyłącznie płatność z góry szybkim przelewem (Karta, Blik, Przelew). Klient wybiera formę dostawy – wybrany punkt odbioru lub dostawa do domu – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

NapoleonCat wprowadził obsługę Google Reviews

Polskie narzędzie do obsługi social media, NapoleonCat, umożliwia teraz klientom odpowiadanie na opinie pozostawiane ...

Robot stał się bóstwem. Będzie nauczał w buddyjskiej świątyni

Robot Kannon Mindar zbudowany na podobieństwo buddyjskiego bóstwa trafił do świątyni Kodaiji w japońskim ...

Rewolucja w Alibabie. Jack Ma nie jest już szefem koncernu

Twórca potęgi chińskiego giganta handlu internetowego, koncernu Alibaba, idzie na zieloną trawkę. Jeden z ...

Biznes i nauka nie miały jednego punktu kontaktowego

Odchodzimy już od modelu, w którym czekamy na przedsiębiorcę; my do biznesu wychodzimy z ...

Dziś premiera Xbox Series X. Microsoft rzuca wyzwanie Sony

Wyświetlanie gier w 4K, 120 klatek na sekundę i terabajtowy dysk SSD —  to ...

Twórca CD Projekt stawia na salony VR

Michał Kiciński, autor potęgi studia CD Projekt, które na koncie ma taką grę jak ...