Fani rzucili się na nową konsolę Sony. Braki w przedsprzedaży

Bloomberg

Japoński koncern twierdzi, że zainteresowanie konsolą PlayStation 5, która ma zadebiutować na rynku 12 listopada, jest „znaczące”. W praktyce wygląda to tak, że na wielu rynkach urządzenia te w przedsprzedaży już nie są dostępne.

Na forach internetowych w Polsce fani twierdzą, że nakład konsol Sony najnowszej generacji na nasz rodzimy został już wyczerpany. O skali zainteresowani tym sprzętem może świadczyć fakt, iż w ciągu zaledwie 12 godzin koncern w USA sprzedał tyle samo PS5, ile w ciągu pierwszych 12 tygodni dystrybucji poprzednią konsolę PS4.

CZYTAJ TAKŻE: Premiera nowej konsoli Sony. Jest wabik, ale gry podrożeją

Dotąd Sony sprzedało ponad 100 mln PS4. Wiele wskazuje na to, że pandemia pomoże w premierze PS5. Jak pisze Reuters epidemia koronawirusa zaburza jednak łańcuchy dostaw i produkcję nie tylko sprzętu, ale i gier na całym świecie. Efekt? – Może się zdarzyć, że nie każdy, kto chce kupić PS5 w dniu premiery, będzie w stanie to zrobić – przyznaje Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment.

Zapewnia przy tym, że koncern ciężko pracuje nad tym, by zapewnić zwiększone dostawy na koniec roku.

PS5 ma być motorem napędowym dla zysków Sony z produkcji gier. Konsola będzie bowiem dostępna również w wersji bez czytnika płyt. A to oznacza, że gracze będą kupować cyfrowe wersje swoich ulubionych tytułów. Takie gry mają wyższą marżę. Analitycy spodziewają się, że PlayStation 5 będzie więc pierwszą platformą, która sprawi, że sprzedaż gier w Sony przestanie generować straty.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt znów przekłada Cyberpunka. Zarząd tłumaczy

Od marcowych minimów akcje Sony wzrosły o 45 proc. Na dziś jednak trudno prognozować jak wpłynie na kurs debiut PS5. Ten zostanie bowiem uprzedzony premierą głównego rywala na rynku konsol – Xbox Series X/S. Sprzęt nowej generacji od Microsoftu – w odróżnieniu od urządzenia od Sony – ma być bez problemów dostępny na sklepowych półkach. To może okazać się dużą przewagą Xboxa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińczycy atakują. Ale nowym liderem smartfonów jest kto inny

Doszło do istotnych roszad w rankingu największych producentów nowoczesnych telefonów komórkowych. Najnowsze dane za ...

Państwowi giganci chcą, by startupy rozwiązały ich problemy

12 września ruszy rządowy konkurs, wzorowany na amerykańskim DARPA, gdzie projekty dla armii prezentują ...

Najpotężniejszy antybiotyk świata powstaje dzięki AI

Korzystając z algorytmu uczenia maszynowego, naukowcy zidentyfikowali nowy, potężny antybiotyk. W testach laboratoryjnych lek ...

Polscy giganci technologiczni docenieni w Wiedniu. Nowy indeks

Vienna Stock Exchange rozpoczęła dziś obliczanie nowego wskaźnika, obejmującego spółki z sektora nowych technologii ...

Facebook chce zabić smartfony. Przełomowy projekt

Mark Zuckerberg ma wizję, by wkrótce pozbawić ludzi konieczności korzystania z telefonów. Twórca Facebooka ...

Donald Trump weźmie się za chińskie gry

TikTok i WeChat mogą nie być jedynymi chińskimi aplikacjami, do których dobiera się Waszyngton ...