CD Projekt zadowolony z recenzji Cyberpunka. Jest nowy zwiastun

mat. pras.

W związku ze zbliżającym się debiutem gry, studio  udostępniło dziś nowy, premierowy zwiastun. Materiał jest już dostępny na kanale gry na YouTube.

„Pełen emocji materiał wideo koncentruje się na historii głównej postaci Cyberpunka 2077, najemnika o imieniu V. Na przedstawionych w nim scenach gracze mogą zobaczyć, z jakimi niebezpieczeństwami przyjdzie im się zmierzyć, kogo spotkają w trakcie przygody w Night City i jak daleko będą musieli się posunąć, aby stać się legendą świata mrocznej przyszłości” – tak materiał opisuje studio.

CZYTAJ TAKŻE: Są recenzje Cyberpunka. Nie jest aż tak różowo, jak miało być

„Cyberpunk 2077” ukaże się 10 grudnia 2020 roku na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Stadię. Wersje gry na Xbox One oraz PlayStation 4 będą działały także na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. W przyszłości ukaże się również darmowa aktualizacja, dzięki której „Cyberpunk” będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji.

„Cyberpunk” to najbardziej wyczekiwana gra roku. Wczoraj wieczorem zniesiono embargo na recenzje.  Największe portale branżowe pozytywnie oceniają nową grę CD Projektu – średnia ocena 44 recenzentów, według portalu Metacritic, wynosi 91 pkt na 100, co daje „Cyberpunkowi” czwartą pozycję wśród najwyżej ocenionych gier na PC w tym roku. 42 opinie są pozytywne, a 2 mieszane. Negatywnej nie ma żadnej. Redakcje, które przyznały grze niższe oceny, wskazały m.in. na nadal obecne błędy. Eksperci podkreślają jednak, że dziennikarze recenzujący grę dostali wersje jeszcze bez najnowszych aktualizacji, stąd oceny w dniu premiery i późniejsze mogą wzrosnąć. O ile polskiemu studiu rzeczywiście udało się uporać z błędami.

CZYTAJ TAKŻE: Szef ds. fabuły w Cyberpunku: Nie próbujemy bawić się w futurologów

–  Jesteśmy zadowoleni z tego, jak przyjęte zostało uniwersum „Cyberpunka”. Gra jest ogromna i wielopłaszczyznowa. Widzimy, że recenzującym dziennikarzom bardzo spodobało się Night City, gameplay, przedstawiona historia i bohaterowie. Teraz z niecierpliwością czekamy na oceny graczy – tak o recenzjach mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Oczekiwania dotyczące „Cyberpunka” wywindowały wycenę polskiego studia do niemal 40 mld zł. W pierwszych dniach grudnia akcje mocno drożały, ale wczoraj i dziś wyraźnie dominowała podaż. Dziś na zamknięciu sesji za akcję CD Projektu trzeba było zapłacić 395 zł po spadku o ponad 7 proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lekarz zawoła: Do nogi. Psy-roboty pomagają w walce z wirusem

Spot, słynny pies-robot, znalazł nowe zajęcie. Od kilkunastu dni pracuje w jednym ze szpitali ...

Netflix testuje nową funkcję. Dla robiących kilka rzeczy na raz

Netflix właśnie testuje ciekawą funkcję. Chodzi o „wyskakujący odtwarzacz”, czyli okno typu pop-out. Nowe ...

Harley-Davidson z pedałami. Czy fanów marki to nie oburzy?

Rynek tzw. elektromobilności miejskiej ma ogromny potencjał – różnego rodzaju skutery i e-rowery podbijają ...

Facebook „epicentrum dezinformacji”. Sprząta go 35 tys. osób

Facebook zabrał się na poważnie do sprzątania platformy. Tylko od października do końca grudnia ...

Uber ma kłopot. Pożegna autonomiczne pojazdy?

Startup Postmates miał – przy wsparciu Ubera – zrewolucjonizować dostawy posiłków. Los innowacyjnego projektu ...

To już wojna technologiczna. USA coraz mocniej przyciskają Pekin

Ciosy, które Stany Zjednoczone zadawały Chinom w wojnie technologicznej, są coraz lepiej wymierzone. Uderzają ...