Cyberpunk nie zraził inwestorów. People Can Fly nieźle poszybowało

mat. pras.

PCF był w piątek najmocniej rosnącą spółką na warszawskiej giełdzie. Przed południem jej kurs zyskiwał nawet 62 proc. do 80,9 zł, by zakończyć sesję wzrostem o 50 proc. do 75 zł. Działo się to przy wysokich obrotach.

PCF jest 433. spółką notowaną na głównym rynku oraz 5. debiutantem w 2020 r. Wartość oferty publicznej PCF Group wyniosła 203 mln zł. Cena akcji w IPO została ustalona na poziomie 50 zł dla inwestorów instytucjonalnych oraz 46 zł dla inwestorów indywidualnych.

W IPO była bardzo duża redukcja.  Ponad 18 tysięcy zapisów na prawie 41 mln akcji złożyli inwestorzy indywidualni. Zapisy zredukowano o niemal 98,5 proc.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt: Kurs mocno w dół, na giełdzie panika

– Z jednej strony tak duża redukcja to sukces, natomiast mamy też świadomość, że część inwestorów mogła się poczuć zawiedzona skalą redukcji. Naszym celem jest dalszy rozwój PCF – tak komentował dziś debiut Sebastian Wojciechowski, prezes i większościowy akcjonariusz PCF Group. Nie krył zawodu, że PCF nie mogło uderzyć w tradycyjny dzwon w sali notowań GPW.

PCF Group jest właścicielem studia People Can Fly, produkującego gry wideo z tzw. segmentu AAA, czyli wysokobudżetowe tytuły na komputery oraz konsole. Firma zaczynał od strzelanki Painkiller, potem był Bulletstorm, a w lutym przyszłego roku ma się pojawić produkcja Outriders.

Dzięki środkom z oferty chce m.in. rozbudować istniejące zespoły, pozyskać nowe, uruchomić nowe studia lub przejąć podmioty zajmujące się produkcją gier wideo.

Spółka wyceniona została w IPO na około 1,3 mld zł, przy cenie akcji równiej 46 zł. Natomiast przy aktualnym kursie jej wartość przekracza 2 mld zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Armia USA i Jeff Bezos zbudują atomowy statek kosmiczny

DARPA, amerykańska agencja rządowa, zajmująca się rozwojem technologii wojskowych, wybrała firmy Lockheed Martin i ...

Robocop rusza na wojnę z wirusem

Policjanci w Emiratach Arabskich zostaną wyposażeni w specjalne inteligentne hełmy, które pozwolą im wykrywać ...

11 bit studios wierzy we „Frostpunka”. Kolejny ma być „Projekt 8”

Rok 2020 będzie dla 11 bit studios pracowity. Firma rekrutuje i przeprowadza się do ...

CD Projekt stawia teraz na Cyberpunka

Optymizmem szefów spółki napawa sukces wydanej niedawno przez zagraniczną konkurencję porównywalnej gry „Red Dead ...

Skargi na Google. Wiedzą o nas zdecydowanie za dużo

Fundacja Panoptykon złożyła do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych skargi przeciwko IAB i Google. ...