Najlepsze gry wideo 2020 roku. „Cyberpunka” nie ma na liście

Akcja gry Ghost of Tsushima osadzona jest na Cuszimie w drugiej połowie XIII wieku.
mat. pras.

Autorzy magazynu The Verge wybrali zestaw najlepszych gier wideo mijającego roku. Na liście nie ma Cyberpunka 2077.

Na liście znalazły się następujące gry:

Animal Crossing: New Horizons to gra wideo symulująca życie opracowana i opublikowana przez Nintendo na Nintendo Switch. Według portalu to gra o garncarstwie, pełna drobiazgów i zaskoczeń, które sprawiają, że nie można się od niej oderwać.

Fall Guys: Ultimate Knockout to gra zręcznościowa opracowana przez Mediatonic i wydana przez Devolver Digital. Gracze przedstawieni jako figurki przypominające żelki poruszają się po trójwymiarowym polu gry, skacząc, chwytając, wspinając się lub nurkując, aby ułatwić rozgrywkę. Gra polega na walce wszystkich ze wszystkimi w kolejnych rundach szalonej rozgrywki, której celem jest wyłonienie ostatecznego zwycięzcy.

CZYTAJ TAKŻE: Cyberpunk nie zraził inwestorów. People Can Fly nieźle poszybowało

Final Fantasy VII Remake to fabularna gra akcji wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Gracz wciela się w rolę najemnika Clouda Strife’a, walczącego razem z ekoterrorystyczną grupą AVALANCHE przeciwko Shinra, mega korporacji wykorzystującej „strumień życia planety” jako źródło energii. Mechanizmy rozgrywki łączą ze sobą akcję czasu rzeczywistego z innymi elementami strategicznymi.

Ghost of Tsushima to przygodowa gra akcji stworzona przez studio Sucker Punch Productions i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Gra jest inspirowana japońskimi legendami i mitami. Akcja gry osadzona jest na Cuszimie w drugiej połowie XIII wieku.

Hades to gra akcji typu roguelike, opracowana i wydana przez Supergiant Games. Gra jest osadzona w świecie greckiej mitologii. Gracze wcielają się w mężczyznę próbującego wydostać się z krainy zmarłych, czyli tytułowego Hadesu.

Half-Life: Alyx to gra akcji typu strzelanka i stanowi prequel Half-Life 2. Gracz wciela się w niej w tytułową Alyx Vance, która stara się wraz z ojcem pokonać siły Kombinatu.

The Last of Us Part II to przygodowa gra akcji z elementami survival horroru, wyprodukowana przez studio Naughty Dog na konsolę PlayStation 4. Jest kontynuacją The Last of Us jednej z najbardziej popularnych i nagradzanych gier 2013 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Sony wstrzymuje sprzedaż Cyberpunk 2077 w PlayStation Store

Spider-Man: Miles Morales to przygodowa gra akcji oparta na super bohaterze Marvel Comics Milesie Moralesie. Nastolatek usiłuje opanować nowe, niesamowite moce i zostać zupełnie wyjątkowym Spider-Manem, jednocześnie walcząc ze złoczyńcami.

Star Wars: Squadrons to kosmiczna gra walki osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pozawala na grę jedno lub wieloosobową. Pozwala na wcielenie się w pilota myśliwców toczącego walkę ze szwadronami wroga.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Wielki brat” koronawirusa. Wysyp aplikacji do śledzenia kontaktów

Prywatność albo zdrowie – wybór należy do ciebie. Cyfrowy nadzór nad społeczeństwem może być ...

Smartfon pomoże niedowidzącym

Należąca do chińskiego producenta smartfonów Huawei spółka Honor stworzyła aplikację, która dzięki połączeniu sztucznej ...

Polska biotechnologia nie może rozwinąć skrzydeł

W 2025 r. globalny rynek badań biotechnologicznych ma być wart 727 mld dol. Ten ...

Ostatnie uderzenie Trumpa. Zakaz inwestowania w chińskie spółki

Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie zakazujące amerykańskim inwestorom posiadania akcji chińskich spółek, które ...

Polacy kupują coraz droższe prezenty. Co jest popularne?

W tym roku św. Mikołaj ma nie skąpić. Przyniesie dużo elektroniki: laptopy Acer i ...

Autonomiczne pojazdy wymagają regulacji prawnych

Postęp technologiczny na świecie pędzi z zawrotną prędkością, a zmiany w technologii komunikacji stopniowo ...