Polska gra numerem 1 na świecie. Budzi kontrowersje

mat. pras.

„Drug Dealer Simulator” wspiął się na pierwsze miejsce globalnej listy bestsellerów na Steamie. Koszty poniesione na stworzenie tego tytułu zwróciły się … w niespełna godzinę.

Studio Movie Games ma powody do zadowolenia. Podobnie jak inwestorzy, którzy liczą zyski, obserwując dzisiejszy wzrost notowań. Od rana kurs idzie mocno w górę. Po południu zwyżka sięga 23 proc. Towarzyszy jej bardzo wysoki wolumen obrotu. W ten sposób rynek zareagował na wieści dotyczące wczorajszej premiery. Już wiadomo, że okazała się sukcesem: koszty poniesione na wytworzenie gry pokryły się w niespełna godzinę od światowej premiery.

CZYTAJ TAKŻE: Potentat z USA ma kłopoty przez polską grę. Powód? Marihuana

Gra znajduje się wśród najlepiej sprzedających się tytułów na świecie (wczoraj zajmowała pierwsze miejsce na Steamie, teraz jest szósta) i zbiera bardzo dobre oceny graczy – ponad 90 proc. opinii ma charakter pozytywny.

Kontrowersyjny „Drug Dealer Simulator” to symulator handlarza narkotyków. „Zabiera gracza w świat ciemnych zaułków, podejrzanych podwórek i szemranych typków, gdzie z pozycji niewiele znaczącego osiedlowego dealera podążać będzie drogą zmierzającą do pozycji narkotykowego bossa. Jednak przeprawa ta nie będzie prostą przygodą – na drodze gracza staną zarówno służby specjalne, jak i konkurencja. Zadaniem grającego będzie więc zarówno przetwarzanie produktów, kontakt z dostawcami, zarządzanie zasobami i rozbudowa produkcji, ale także strategiczne zawieranie sojuszy, planowanie dostaw czy obserwacja zachowania patroli policyjnych” – tak grę opisuje polskie studio.

mat. pras.

Deklaruje ono, że wszystkim graczom, którzy kupili ten tytuł, zapewni wiele bezpłatnych dodatkowych wydarzeń i misji w grze.

Movie Games jest notowane na rynku NewConnect. Kapitalizacja spółki sięga 170 mln zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińska sztuczna inteligencja walczy z koronawirusem

Giganci technologiczni Baidu i Alibaba stworzyli narzędzie AI do sekwencjonowania genów, aby pomóc naukowcom ...

Jak zamówić receptę przez internet?

Wystawienie recepty online jest zdecydowanie szybszą procedurą niż w przypadku tradycyjnych recept. Co więcej, ...

Prezes Google w Polsce

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zorganizowało w poniedziałek spotkanie przedstawicieli rządów państw Europy Środkowo-Wschodniej w ...

Jeff Bezos stanie przed Kongresem. Amazon dusi konkurencję?

Szykują się kolejne przesłuchania technologicznych gigantów, a Amazon znalazł się właśnie na celowniku kongresmenów. ...

Symulator pszczoły pozyskał wydawcę

Firma Varsav Games Studios koncentruje się na kończeniu produkcji „Bee Simulator”, jej portowaniu i ...