25 lat NASK, czyli Internet w centrum uwagi

Adobe Stock

W czwartek odbędzie się tegoroczna edycja Forum Zarządzania Internetem. Podczas konferencji poruszonych zostanie szereg istotnych zagadnień, takich jak wolność słowa w sieci, rozwój nowych technologii, internet w szkołach czy szeroko rozumiane innowacje.

Organizatorem jednej z debat jest NASK – państwowy instytut badawczy, nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Tematyka debaty to „Od Niepodległej do Cyfrowej – wolność i bezpieczeństwo w świecie cyfrowym”. Eksperci będą starali się przeanalizować drogę, którą przemierzyła Polska w ciągu ostatnich stu lat, a szczególny nacisk położony zostanie na ostatnie ćwierćwiecze.

Warto odnotować, że NASK właśnie obchodzi swoje 25-lecie. Jego kluczowym zadaniem są działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa internetu. Instytut prowadzi też działalność badawczo-rozwojową i edukacyjną oraz jest partnerem i wykonawcą projektów dla instytucji z sektora usług strategicznych.

Podczas czwartkowej konferencji przewidywane jest również wręczenie trzech specjalnych nagród dla wyjątkowych osobowości cyfryzacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gogle AR i VR idą do wojska

Amerykańska armia dostanie ponad 100 tys. gogli rozszerzonej rzeczywistości (AR). Sprzęt, który łączy obraz ...

Aplikacje wchodzą do firm

Biznes sięga po tysiące rozwiązań mobilnych, które mają je wspierać w lepszej obsłudze konsumentów. ...

Bruno Le Maire: Cyfrowi giganci do opodatkowania

Chcielibyśmy najpóźniej do końca roku uzgodnić projekt przepisów Komisji Europejskiej wprowadzających 3-proc. stawkę podatku ...

Kowboje od twórców gry „GTA” biją rekord wszechczasów

„Red Dead Redemption 2” („RDR2”) – najnowsza gra od Rockstar Games – przyniosła w ...

Firmy stawiają na zintegrowaną komunikację z klientami

Konsumenci oczekują kolejnych kanałów do kontaktu z przedsiębiorstwami. Standardem stają się narzędzia integrujące różne ...

Dyrektywa o cookies cofnie internet o lata

Strona musi się ładować błyskawicznie i od razu wyświetlać żądaną treść – mówi Mariusz ...