Reklama
Rozwiń

Podpis elektroniczny w chmurze wchodzi do służby zdrowia

Digitalizacja sektora ochrony zdrowia rodzi wiele szans dla prywatnych dostawców usług informatycznych. Coraz mocniej na tym rynku rozpycha się grupa Asseco.

Publikacja: 04.03.2019 21:24

Podpis elektroniczny w chmurze wchodzi do służby zdrowia

Foto: Adobe Stock

Sieć klinik rehabilitacyjnych i domów opieki Orpea Polska zdecydowała się na zakup 500 kwalifikowanych podpisów elektronicznych w chmurze. Zostały udostępnione w ramach działającego oprogramowania Asseco. To największe w Polsce wdrożenie podpisu w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa) dla jednostki ochrony zdrowia. Asseco poinformuje o nim szerzej we wtorek.

Podpis elektroniczny w chmurze jest wykorzystywany do uwierzytelniania dokumentacji medycznej, zleceń badań czy też do podpisywania dokumentów finansowych, kadrowych oraz innych cywilnoprawnych. Artur Miękina, dyrektor sprzedaży projektów kluczowych Asseco Data Systems, podkreśla, że wdrożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego w placówce medycznej pozwala na całkowite wyeliminowanie papierowego obiegu dokumentów – zarówno wewnątrz, jak i w relacjach z podmiotami zewnętrznymi.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

IT
Labubu podbija Polskę. Co to właściwie jest i skąd ta moda?
IT
NASK: AI zagraża pracy 5 mln Polaków. Łatwo sprawdzisz, czy jesteś wśród nich
IT
Polacy pytają o 14. emeryturę. Ile wyniesie i kiedy ruszą wypłaty?
IT
Można stracić kontrolę nad sztuczną inteligencją. Eksperci alarmują po ataku
IT
O co chodzi w konflikcie Izraela z Iranem? Duże zainteresowanie Polaków