Wietnamscy hakerzy zaatakowali NBP

Bloomberg

Serwery Narodowego Banku Polskiego wcale nie należą do najbezpieczniejszych. Tak przynajmniej twierdzi grupa cyberprzestępców, którzy losowo wytypowali stronę internetową NBP jako jedną z tych, do której łatwo się włamać.

Sprawę opisuje serwis Zaufana Trzecia Strona. Do ataku miało dojść 21 lutego. NBP nie odniosło się do informacji portalu.

Według doniesień za atakiem stoi grupa hakerów z Wietnamu. Zaufana Trzecia Strona wskazuje, że to młodzi ludzie, głównie studenci, którzy w ramach pokazu swoich możliwości zamieścili na stronie internetowej NBP krótki tekst. „Pobieżne przejrzenie osiągnięć autorów kryjących się pod pseudonimem lulzkid wskazuje, że mogą oni pochodzić z Azji i należą do wymierającego gatunku hakerów. Na przejętych witrynach zamieszczają swoje apele do świata lub pozdrowienia dla znajomych, podczas gdy w rzeczywistości mogli narobić sporo bałaganu na polskim rynku finansowym” – pisze Zaufana Trzecia Strona.

CZYTAJ TAKŻE: Biali hakerzy na wyżerce w mcdonald’s

Przejęcie kontroli nad witryną banku centralnego to niebezpieczny precedens, który może skutkować nawet destabilizacją kursu rodzimej waluty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kłopoty kryptowaluty Facebooka. PayPal zrezygnował

Libra miała zmienić system płatności elektronicznych na świecie, ale na razie Facebook raczej ma ...

Facebook gra na dwa fronty

Kilka dni temu Facebook poinformował o zamknięciu wielu kont i stron internetowych powiązanych z ...

Kobieta zabierze Uberem tylko inną kobietę

Uber w Arabii Saudyjskiej wprowadził nową usługę: kobiety współpracujące z nim mogą określić swoje ...

Problem odpadów z plastiku mogą rozwiązać larwy

Larwy chrząszcza drewnojada (Zophobas atratus), wyglądają jak gigantyczne mączniki i często są sprzedawane w ...

Warszawski fintech rusza na podbój Czech

Straal, jeden z najszybciej rozwijających się polskich operatorów płatności, chce zagospodarować europejską niszę transportową ...

Niemcy idą na wojnę z Facebookiem. Ma „wirtualny monopol”

Berlin chce przełamać dominację koncernu stworzonego przez Marka Zuckerberga. Niemieckiemu urzędowi antymonopolowemu (Bundeskartellamt) nie ...