Sąd wydał wyrok śmierci. Przez Zooma

Gabby Jones/Bloomberg

Pandemia koronawirusa sprawiła, że spora część naszego dotychczasowego życia przeniosła się do internetu. Po aplikacje wideo sięgnęły nawet sądy.

Dzięki połączeniom wideokonferencyjnym firmy są w stanie kontynuować działalność biznesową, szkoły prowadzić naukę, a placówki medyczne – konsultacje lekarskie. Ale swoją aktywność do sieci przenoszą kolejne instytucje.

CZYTAJ TAKŻE: Zoom przeżywa boom. Światowe szaleństwo wideokonferencji

Za pośrednictwem jednego z najpopularniejszych w dobie pandemii serwisów wideokonferencyjnych – Zoom – w niektórych krajach zawierane są śluby, a także odbywają się rozprawy sądowe. W Singapurze, właśnie poprzez Zooma, sąd wydał wyrok śmierci. Dość kontrowersyjny sposób na ogłoszenie sentencji pozbawienia życia zastosowano wobec Punithana Genasana. Mężczyzna został uznany za winnego udziału w handlu narkotykami. Chodziło o przemyt 28,5 kg heroiny w 2011 r. w Malezji. Złapany, został następnie ekstradowany w 2016 r. do Singapuru, gdzie czekał na wyrok. O karze śmierci on, jak i prawnicy dowiedzieli się za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Pierwszy wyrok śmierci przez Zooma wydał na początku maja sąd w Nigerii. Olalekan Hameed został uznany winnym zamordowania pracodawcy swojej matki, a następnie skazany na śmierć przez powieszenie. Taki sposób skazania wzbudził wówczas protesty obrońców praw człowieka.

CZYTAJ TAKŻE: Bezpieczne twarzą w twarz. Jakie aplikacje do wideokonferencji wybrać

Warto dodać, że na pierwszą rozprawę za pośrednictwem tego systemu wideokonferencyjnego zdecydował się ostatnio również amerykański sąd. Sprawa prowadzona przez wymiar sprawiedliwości w Teksasie jest jednak znacznie bardziej błaha – dotyczy sporu o polisę ubezpieczeniową.

Zastosowań dla Zooma, jak i innych aplikacji wideokonferencyjnych szybko przybywa. W czasie pandemii na popularności zyskują grupowe zabawy-wideokonferencje polegające na wspólnym rozwiązywaniu zagadek. Po aplikację, jako sposób na poradzenie sobie z lockdownem, sięgnęły zamknięte w tym okresie liczne escape roomy.

CZYTAJ TAKŻE: Ślub online? Teraz to możliwe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PSL promuje się grą. Nie zgodzisz się z partią, przegrywasz

W ramach kampanii przed październikowymi wyborami Polskie Stronnictwo Ludowe przygotowało prostą grę. Zbieramy w ...

Polacy robią opakowania na miarę. Dostali 10 mln dol.

Packhelp, spółka, która umożliwia samodzielne projektowanie i zamawianie spersonalizowanych opakowań, zamknęła właśnie rundę inwestycyjną ...

Ofiaromat: Wpłacisz ofiarę nawet smartfonem czy smartwatchem

W kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w krakowskich Mistrzejowicach stanął pierwszy ofiaromat w Archidiecezji ...

Airbnb w tarapatach przez koronawirusa. Wstrzymany debiut giełdowy

Amerykański gigant, pośredniczący w krótkoterminowym wynajmie mieszkań i domów, który szykował się do wejścia ...

Trusted Advisor – zaufany doradca przewodnikiem po cyfrowym świecie

Eksperci firm dostarczających rozwiązania technologiczne coraz częściej aspirują do roli tzw. Trusted Advisor. Zaufany ...

Papież modli się, by roboty zawsze służyły ludziom

Papież Franciszek poprosił wiernych na całym świecie, by modlili się, aby roboty i sztuczna ...