Jednym z takich lekarzy jest Ali Raja, pracujący w Massachusetts General Hospital, który po 9-godzinnym dyżurze na pogotowiu przynajmniej przez godzinę na TikToku i Twitterze zajmuje się udzielaniem porad oraz udostępnianiem prawdziwych informacji na temat koronawirusa. Zdaniem doktora Raja media społecznościowe to obecnie najlepszy kanał komunikacji z pacjentami. Lekarz, który ma niemal 60 tys. folowersów, udziela porad na Twitterze niemal codziennie.
– Obecnie to Twitter jest najlepszym miejscem upowszechniania informacji medycznych – powiedział Raja CNN Business.
CZYTAJ TAKŻE: Wirus to okazja dla oszustów i szaleńców. Amulety i mikstury
Ali Raja przestrzega jednak, że platformy społecznościowe są dziś także miejscem, gdzie fałszywe informacje na temat choroby mnożą się w zastraszającym tempie. Dlatego też lekarz przestrzega wszystkich, którzy udostępniają jakiekolwiek informacje w mediach społecznościowych, by dokładnie sprawdzali ich źródło i wiarygodność, tak by nie rozpowszechniać fałszywych informacji i nie siać paniki.
Zarówno Twittera, a także TikTok, który raczej postrzegany by jako rozrywkowa platforma dla nastolatków, stają się coraz ważniejszymi kanałami informacji na temat pandemii. Według telewizji CNN TikTok, to ostatnio najchętniej instalowana aplikacja social media. Pojawiają się na niej nie tylko celebryci, ale także firmy, organizacje społeczne a ostatnio także politycy i lekarze. Platforma daje ogromne możliwości szybkiego rozpowszechniania informacji wśród ludzi młodych.