Dyrektor generalny Tesli i SpaceX Elon Musk i Shivon Zilis, dyrektor naczelna w jego startupie Neuralink, zostali rodzicami bliźniąt w listopadzie 2021 r. W kwietniu Musk i Zilis złożyli bowiem do sądu wniosek o zmianę danych dzieci, aby „miały nazwisko ojca” i zawierały nazwisko matki jako część drugiego imienia, co podają dokumenty sądowe. Miesiąc później sędzia z Teksasu zatwierdził wniosek rodziców.

Media podają, że Zillis została niedawno wskazana jako jedna z osób, które Musk mógł przygotowywać do prowadzenia serwisu Twitter, jeśli uda się sfinalizować transakcję przejęcia o wartości 44 mld dol.

36-letnia Zilis została znaleziona przez dziennikarzy przez profil LinkedIn jako dyrektor ds. operacyjnych i projektów specjalnych w firmie Neuralink, której współzałożycielem i prezesem jest 51-letni Musk. Pracę w firmie rozpoczęła w maju 2017 r., w tym samym miesiącu, w którym otrzymała tytuł dyrektor ds. sztucznej inteligencji w Tesli, gdzie pracowała do 2019 r. Jest również członkiem zarządu w firmie badawczej OpenAI, której współzałożycielem jest Musk, zgodnie z jej profilem na LinkedIn.

Czytaj więcej

Elon Musk oskarżony o molestowanie stewardesy. Miał się mścić

Wiadomość o bliźniakach podnosi całkowitą liczbę dzieci Muska do dziewięciu. Musk dzieli dwoje dzieci z kanadyjską piosenkarką Grimes (jedno urodziła im matka zastępcza). Pojawiają się sprzeczne informacje co do natury łączącej ich relacji, na pewno nie mieszkają już razem. Pięcioro pozostałych dzieci miliarder ma ze swoją byłą żoną, kanadyjską pisarką Justine Wilson.

Elon Musk odpowiedział na doniesienia medialne na Twitterze. "Robię, co tylko mogę, by zaradzić kryzysowi demograficznemu. Spadająca liczba urodzeń jest największym jak dotąd zagrożeniem dla cywilizacji" - napisał.