Pentagon ma pomysł na walkę z pandemią

Amerykańska armia szuka technologii, która pozwoliłaby w czasie rzeczywistym diagnozować chorych na COVID-19. Wojsko zamierza do tego celu wykorzystać specjalne smartwatche.

Publikacja: 12.05.2020 13:41

Pentagon ma pomysł na walkę z pandemią

Foto: Bloomberg

Na skonstruowanie takiego inteligentnego zegarka wyasygnowała 25 mln dol. Takiej wartości będzie kontrakt dla innowatora, który opracuje urządzenie do wykrywania koronawirusa. W praktyce nie musi to być zegarek, ale wszelkie tzw. ubieralne technologie, które będą w stanie zbierać i analizować dane nt. podwyższonej temperatury, czy problemów z oddychaniem.

– Mamy pilną potrzebę opracowania szybkiej, acz precyzyjnej diagnostyki z wykorzystaniem technologii wearables, w celu identyfikacji zarażonych i wczesnej, przedobjawowej izolacji chorych na COVID-19 – podał w oficjalnym komunikacie przedstawiciel Pentagonu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Technologie
„Rozmowa" z psem i kotem? Właśnie pada bariera w komunikacji
Technologie
Google zainwestuje w elektrownie atomowe. Pojawił się ogromny „pożeracz energii”
Technologie
Jest najszybszy na świecie. Może dać Chinom podwodną dominację
Technologie
To największy elektryczny pojazd na świecie. Same baterie ważą 250 ton
Technologie
Rząd chce wyciągnąć z dołka polskie innowacje. Powstała specgrupa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem