Covid przesunął do pracy zdalnej, a metaverse uczyni ją wirtualną

Przyszłość może należeć do pracy w cyfrowym, równoległym świecie. Najnowsze badania Accenture wskazują, że miejsca wideokonferencji zajęłoby metawersum.

Publikacja: 04.08.2022 17:26

Covid przesunął do pracy zdalnej, a metaverse uczyni ją wirtualną

Foto: Adobe Stock

Czy w najbliższych latach nadejdzie koniec pracy biurowej znanej do tej pory? Już pandemia doprowadziła do rewolucji w tym zakresie, gdy miliony pracowników zaczęło pracować w modelu home-office. Teraz kolejny krok w zmianach nadchodzi za sprawą nowych technologii – sztucznej inteligencji, rozwiązań wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR) i hologramów.

Meta (d. Facebook) mówi wprost: w przyszłości będziemy pracować w cyfrowym, równoległym świecie. I najnowsze badania Accenture potwierdzają ową wizję - miejsca wideokonferencji zajmie metawersum. Niemal wszyscy (98 proc.) ankietowani przedstawiciele kadry zarządczej firm z całego świata uważa, że przy określaniu długoterminowej strategii ich organizacji to postęp technologiczny staje się istotniejszy niż trendy ekonomiczne, polityczne czy społeczne. – Firmy, które w czasie pandemii inwestowały w tworzenie wirtualnych stanowisk pracy, automatyzację i wdrażały strategię cyfrowej innowacji, nie tylko lepiej poradziły sobie podczas lockdownu, ale również sprawnie odnajdują się w popandemicznej rzeczywistości. To naturalnie pobudziło biznes do bardziej konkretnych działań, ukierunkowanych na wdrożenie nowych technologii – komentuje Dorota Danieluk z firmy NTT.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Technologie
Chiny penetrują rowy oceaniczne. Dlaczego wysyłają tam batyskafy?
Technologie
Maszyny zastąpią ludzi w armii USA. Bullfrog jest szybki i bezwzględny
Technologie
AI Google'a życzyła ludziom śmierci. Internauci w szoku
Technologie
„Proces przekształcania robotów w ludzi”. Chiny rzuciły wyzwanie USA i Muskowi
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Technologie
Ten myśliwiec szóstej generacji ma atakować z kosmosu. Chiny rzucają wyzwanie w USA