Reklama
Rozwiń

Sztuczna inteligencja zdaje egzaminy na uczelniach. ChatGPT zniszczy edukację?

Rewolucyjny bot od OpenAI przekracza kolejne bariery. ChatGPT zdał egzamin adwokacki czy na licencję medyczną w USA. Ponadto przeszedł test na studiach podyplomowych dla kadry zarządzającej.

Publikacja: 28.01.2023 00:42

Sztuczna inteligencja zdaje egzaminy na uczelniach. ChatGPT zniszczy edukację?

Foto: Adobe Stock

Możliwości bota ChatGPT od wielu tygodni na użytkownikach robią wrażenie. Udostępniona w listopadzie ub. r. platforma stała się hitem – nic dziwnego, bo ta konwersacyjna sztuczna inteligencja odpowie na pytania jak człowiek, nie zważając na język czy zakres tematyczny, stworzy wiersz, wymyśli dowcip, pomoże odrobić lekcję.

Narzędzie od OpenaAI zdało właśnie egzaminy prawnicze na czterech kursach na University of Minnesota i kolejny - na Wharton School of Business University of Pennsylvania. Ale – jak się okazuje – bot wcale nie okazał się prymusem. Profesorowie z uczelni ocenili jego pracę i okazało się, że po wypełnieniu 95 pytań wielokrotnego wyboru i 12 pytań opisowych, ChatGPT zasłużył na ocenę C+ (polski odpowiednik 3+). Algorytmy lepiej poradziły sobie na kursie zarządzania przedsiębiorstwem w Wharton, uzyskując ocenę B. Christian Terwiesch, profesor biznesu z Wharton, mimo to stwierdził, że „ChatGPT wykonał niesamowitą robotę” – podało CNN. Bot odpowiedział na podstawowe pytania dotyczące zarządzania operacjami i analizy procesów, ale miał kłopot z matematyką. W niektórych zadaniach popełniał „zaskakujące błędy”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Technologie
Sztuczna inteligencja poprowadziła biznes. Zaskaujący wynik eksperymentu
Technologie
Rewolucja w elektronice. Powstał chip zaprojektowany technologią kwantową
Technologie
Boty, fałszywe zespoły i gigantyczne straty. Nowy przekręt na Spotify
Technologie
AI i kwanty łamią tajemnice reaktorów jądrowych. Przełom z USA
Technologie
W kosmos poleciał jako pierwszy Polak. Wróciło zainteresowanie Mirosławem Hermaszewskim