Reklama
Rozwiń

ChatGPT nakręca biznes. Za sztuczną inteligencję biorą się nawet restauracje

Przepis na pizzę w restauracji w Dubaju, uzasadnienie do wyroku wydanego przez sędziego w Kolumbii, a nawet ustawa regulująca sztuczną inteligencję – wszystkie są dziełem ChatGPT. Praktycznych zastosowań dla AI szybko przybywa.

Publikacja: 28.02.2023 01:42

ChatGPT zdobył milion nowych użytkowników w zaledwie pięć dni. Spotify i Instagramowi zajęło to kilk

ChatGPT zdobył milion nowych użytkowników w zaledwie pięć dni. Spotify i Instagramowi zajęło to kilka miesięcy. W styczniu br. ChatGPT miał już 100 mln aktywnych użytkowników. Na taki poziom lider rynku aplikacji – TikTok – pracował przez trzy kwartały

Foto: afp

Od czasu premiery ChatGPT mijają trzy miesiące i widać, że świat oszalał na punkcie konwersacyjnej AI. Kolejne biznesy sięgają po algorytmy od OpenAI, a o skali popularności tego rewolucyjnego rozwiązania mogą świadczyć najnowsze dane. Wynika z nich, że popularność aplikacji Bing, po integracji przez Microsoft tej wyszukiwarki z botem, skoczyła o ponad 1800 proc. Jak wskazuje serwis AppMagic, jeszcze w styczniu aplikacji Bing próżno było szukać w grupie 3 tys. najczęściej ściąganych apek w App Store, z liczbą instalacji na poziomie 400 tys. miesięcznie. W lutym, po ogłoszeniu scalenia ChatGPT z Bing, popyt na aplikację wystrzelił, a wynik osiągnięty w styczniu został pobity w zaledwie dwa dni.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Technologie
AI i kwanty łamią tajemnice reaktorów jądrowych. Przełom z USA
Technologie
W kosmos poleciał jako pierwszy Polak. Wróciło zainteresowanie Mirosławem Hermaszewskim
Technologie
Google „otwiera” swojego bota. Gemini zyska nowe możliwości?
Technologie
„Gdzie leci Sławosz?” – internet oszalał na punkcie polskiego astronauty. I jego żony
Technologie
AI zmieni zasady gry w reklamie? Polacy mają pomysł
Technologie
Kiedyś zabijała, teraz ma leczyć. „Klątwa Tutenchamona” powstrzyma raka?