Sprzęt napędza sztuczna inteligencja – to za jej pośrednictwem, bez potrzeby klikania w klawisze i bez ekranu, użytkownik ma wchodzić w interakcję z urządzeniem. Treść powiadomienia, kto do nas właśnie dzwoni wyświetlana może być wprost na dłoni, ze specjalnego projektora wpiętego w koszulę, czy kurtkę. Gadżet ten ma wbudowane też kamerkę, głośnik i mikrofon, za pośrednictwem których można spytać chatbota np. o wyszukanie pobliskiej restauracji, czy o napisanie maila do wybranej osoby. Możliwości innowacyjnego urządzenia są ogromne.
Chaudhri zaprezentował je podczas specjalnego wystąpienia na konferencji naukowej TED. W trakcie pokazu wyjął np. z kieszeni baton i spytał, czy może go zjeść, kamerka momentalnie zeskanowała opakowanie, wyszukała w sieci jego skład, a ponieważ asystent AI na bieżąco uczy się użytkownika i zna jego przyzwyczajenia, czy również choroby i alergie, bot szybko zarekomendował, by Imran zrezygnował z tego posiłku. AI przypomniała mu, że ma uczulenie na pewne składniki. Chwilę później Chaudhri stuknął dwoma palcami w urządzenie wpięte w kurtkę, a bot zaczął w czasie rzeczywistym tłumaczyć wypowiadane przez niego słowa na inny język. Rozwiązanie to może „mówić” naszym głosem (klonując go), ale w dowolnym innym języku. Film z pokazu TED robi w sieci furorę, zaś sama nowa technologia wydaje się niezwykle perspektywiczna.
Czytaj więcej
Sztuczna inteligencja przełamuje kolejne bariery. Algorytmy opracowały właśnie szczepionkę mRNA, zaczęły czytać w ludzkich myślach i negocjować kontrakty.
Chaudhri po odejściu w 2017 r. z Apple, gdzie stworzył interfejs użytkownika iPhone'a oraz projektował takie kultowe sprzęty, jak Mac, iPod, iPad, Apple TV, czy Apple Watch, teraz rozwija własny przełomowy biznes. To właśnie jego startup Human AI stoi za nową technologią wearables, która pozwala czytać wiadomości nie na smartfonie a wprost na dłoni, czy rozmawiać z asystentem AI bez używania laptopa. Wedle Human AI gadżet ten ma zastąpić telefony komórkowe. Jest poręczniejsze i bardziej intuicyjne, a do obcowania z licznymi cyfrowymi usługami nie potrzeba żadnego gadżetu w ręku, czy ekranu przed oczami. – To bardziej naturalne i likwiduje barierę w kontakcie ze światem, jaką stanowią dziś wszechobecne ekrany – mówi twórca Human AI.