Trzej operatorzy komórkowi obsłużą polskie wojsko

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi wybrało T-Mobile Polska, Orange Polska i Polkomtela do świadczenia usług telefonii komórkowej.

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi, które odpowiada za obsługę teleinformatyczną polskiego wojska (podlega Ministrowi Obrony Narodowej) wybrało T-Mobile Polska, Orange Polska i Polkomtela do świadczenia (w ramach umowy ramowej) usług telefonii komórkowej.

Łącznie instytucja, która już w momencie ogłaszania przetargu zapowiadała, że chce współpracować z trzema wykonawcami, wyda na ten cel, przez cztery lata, 24,93 mln zł netto. Umowa obejmuje też dostawę aparatów telefonicznych.

Obecnie, jak wynika z SIWZ, zamawiający korzysta z 21 tys. aktywacji z tego 650 to aktywacje BlackBerry. Średni czas połączeń z każdej aktywacji do sieci własnej to 40 minut miesięcznie. Do sieci komórkowych innych operatorów jest to 220 minut miesięcznie a do sieci stacjonarnych 20 minut miesięcznie. Użytkownicy „wojskowych” komórek co miesiąc wysyłają też średnio po 20 SMS-ów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski algorytm zastąpi radiologa

Rodzimy startup BrainScan chce zwiększyć skuteczność tomografii komputerowej mózgu. Firma opracowała system diagnostyki obrazowej ...

Kolejny cios w Huawei. Facebook zrywa współpracę

Facebook ogłosił, że zawiesza współpracę z Huawei. Aplikacje kontrolowane przez Marka Zuckerberga nie będą ...

Marek Chmaj: Projekt wykluczający dostawców 5G jest niekonstytucyjny

Rządowy Projekt ustawy o zmianie ustawy – o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz ustawy – ...

Bułgarsko-hinduski tandem stworzył giełdowego rozbójnika. To Robinhood

W ostatnich tygodniach apka Robinhood pokazała, że jej nazwa niewiele ma wspólnego z legendą ...

Serwisy filmowe sypnęły pieniędzmi na promocję. Kto wydaje najwięcej?

Reklamowe wydatki internetowych platform z wideo są coraz wyższe i coraz częściej trafiają do ...

Popularna aplikacja ostrzeże przed rasistami w firmie

Aplikacja Yelp, która umożliwiają dzielenie się opiniami m.in. restauracjach, pozwoli użytkownikom na zgłaszanie „rasizmu”. ...