Piotr Muszyński odchodzi z Orange Polska

Bloomberg

Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska ds. strategii i transformacji, wcześniej odpowiedzialny za infrastrukturę grupy, złożył dziś rezygnację z zajmowanego stanowiska ze skutkiem natychmiastowym z powodów osobistych – podał telekom w giełdowym komunikacie.

– Po 16 latach pracy w Grupie Orange Polska, Piotr Muszyński złożył rezygnację z funkcji pełnionych w zarządzie Spółki. Dziękuję Piotrowi za istotny wkład zawodowy w budowanie pozycji Orange Polska jako operatora sieci nr 1. Jego odejście jest spowodowane względami osobistymi. Jednocześnie pragnę poinformować, że ja przejmę odpowiedzialność zarządczą w obszarze strategii i transformacji – brzmi wypowiedź Jean Francois Fallachera, prezesa Orange Polska podana w komunikacie.

Muszyński był związany z Orange Polska 16 lat. Zaczynał w d. Telekomunikacji Polskiej jako dyrektor pionu obsługi klienta. W latach 2005-2006 kierował dywizją obsługi i sprzedaży, w latach 2006-2008 został dyrektorem wykonawczym Grupy TP ds. obsługi i sprzedaży.

Do zarządu telekomu dołączył we wrześniu 2008 r. i pełnił funkcję członka zarządu ds. operacyjnych, z czasem w randze wiceprezesa.

Gdy w ubiegłym roku powierzono mu inny obszar: strategii i transformacji słychać było oceny, że jego rozstanie z firmą to kwestia czasu.

Muszyński był aktywny w branżowych organizacjach i fundacjach. Sprawuje do tej pory takie funkcje jak: prezes Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych, wiceprezes Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, członkek Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN i członkiem Rady PIIT.

Za osiągnięcia zawodowe był wielokrotnie wyróżniany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cyfryzacja porusza miasto

Transformacja cyfrowa to nie tylko procesy zachodzące w firmach. Do nowych realiów dostosowują się ...

Robot przeprowadzi bankową transakcję

Bank Millennium wprowadził chatbota, który dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania mowy i intencji, może prowadzić ...

Miejska sieć lotnicza i jedzenie z drona. Uber szykuje rewolucję

Amerykański gigant znany z łączenia pasażerów z kierowcami znowu zaskakuje. Firma, która w ramach ...

USA biorą się za chińskie spółki od inwigilacji

Administracja Donalda Trumpa może wpisać chińską spółkę Hikvision, jednego z globalnych liderów na rynku ...

Polski fiskus jest zniecierpliwiony. Chce rozliczyć cyfrowych gigantów

Polska nie chce już czekać na decyzję Unii Europejskiej w zakresie podatku cyfrowego, gdyż ...