Piotr Muszyński odchodzi z Orange Polska

Bloomberg

Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska ds. strategii i transformacji, wcześniej odpowiedzialny za infrastrukturę grupy, złożył dziś rezygnację z zajmowanego stanowiska ze skutkiem natychmiastowym z powodów osobistych – podał telekom w giełdowym komunikacie.

– Po 16 latach pracy w Grupie Orange Polska, Piotr Muszyński złożył rezygnację z funkcji pełnionych w zarządzie Spółki. Dziękuję Piotrowi za istotny wkład zawodowy w budowanie pozycji Orange Polska jako operatora sieci nr 1. Jego odejście jest spowodowane względami osobistymi. Jednocześnie pragnę poinformować, że ja przejmę odpowiedzialność zarządczą w obszarze strategii i transformacji – brzmi wypowiedź Jean Francois Fallachera, prezesa Orange Polska podana w komunikacie.

Muszyński był związany z Orange Polska 16 lat. Zaczynał w d. Telekomunikacji Polskiej jako dyrektor pionu obsługi klienta. W latach 2005-2006 kierował dywizją obsługi i sprzedaży, w latach 2006-2008 został dyrektorem wykonawczym Grupy TP ds. obsługi i sprzedaży.

Do zarządu telekomu dołączył we wrześniu 2008 r. i pełnił funkcję członka zarządu ds. operacyjnych, z czasem w randze wiceprezesa.

Gdy w ubiegłym roku powierzono mu inny obszar: strategii i transformacji słychać było oceny, że jego rozstanie z firmą to kwestia czasu.

Muszyński był aktywny w branżowych organizacjach i fundacjach. Sprawuje do tej pory takie funkcje jak: prezes Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych, wiceprezes Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, członkek Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN i członkiem Rady PIIT.

Za osiągnięcia zawodowe był wielokrotnie wyróżniany.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

KSDO jako nowe rozwiązanie IT dla oświaty

Przeprowadzona inwentaryzacja systemów oraz określenie źródeł danych wchodzących w skład Krajowego Systemu Danych Oświatowych ...

Prezes giganta zmierza ku prezydenturze. Kazała mu bogini

Terry Gou, założyciel Foxconnu, może zostać prezydentem Taiwanu. Zapowiada ocieplenie kontaktów z Chinami. – ...

Inteligentny opatrunek uratuje życie żołnierza

Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), która jest motorem napędowych innowacji i nowych technologii ...

Rewolucja w domu: maszyna wyprasuje i poskłada ubrania

Góra nieposkładanego prania? Koszulki, spodnie, pościel czekająca na segregacje i ułożenie? Koszmar cotygodniowych porządków. ...

Zalando na celowniku Alibaby?

Chiński gigant ma do wydania aż 15 mld euro na globalna ekspansję, interesuje się ...

Zamów przez internet jajka, zjedz i zapłać za trzy tygodnie

Serwis zakupowy Szopi.pl pierwszy w Polsce oferuje klientom w internecie zakupy spożywcze z opóźnioną ...