Folx, czyli wirtualny operator właścicieli Playa

„Powstaliśmy, bo mieliśmy dość zobowiązań na lata, kolejek do salonów, czekania na konsultantów i reklam z celebrytami” – pisze o sobie Folx, czyli nowy wirtualny operator komórkowy.

To o tyle przewrotny wpis, że wszystko wskazuje na to, iż Folx został założony przez osoby związane do tej pory ni mniej ni więcej tylko z operatorem infrastrukturalnym słynącym z kampanii reklamowych z udziałem celebrytów. Chodzi o sieć Play.

Marcin Gruszka, rzecznik Play zapewnia, że koncepcyjnie telekom nie ma nic wspólnego z nowym projektem. Nie wiążą też jego firmy z Folksem udziały, czy umowy pierwszeństwa zakupu udziałów w przyszłości.

Folx korzysta z infrastruktury Playa, ma ten sam adres w Warszawie, a we władzach spółki Beta, która zarządza przedsięwzięciem, zasiadają członkowie rady nadzorczej P4, operatora sieci Play związani z głównymi akcjonariuszami Playa.

Według danych z Krajowego Rejestru Sądowego wyszukanych przez serwis GSMOnline.pl, w zarządzie jest Paweł Lewandowski,  do niedawna menedżer Playa ds. oferty post-paid, a  w radzie nadzorczej Bety są m.in. Serdar Cetin, czy Bruce McInroy, związani z funduszem Novator islandzkiego miliardera Thora Bjorgolfssona oraz osoby zasiadające w zarządzie Olympia Development, spółki Panosa Germanosa – greckiego biznesmena.

Żeby skorzystać z usług Folx trzeba mieć (przynajmniej na razie) zaproszenie. Użytkownikom proponowana jest aplikacja do zarządzania kontem, powiązana z kartą płatniczą. Kartę SIM z numerem telefonu można zamówić w 9 miastach, ale aktywować da się ją specjalnym QR kodem poprzez jego sczytanie smartfonem lub wpisanie. To sugeruje, że platforma powstała z myślą o osobach lubiących nowinki i raczej młodych.

Regulamin Folx wskazuje, że aplikacja to oferta relatywnie atrakcyjnego cenowo pakietu usług telekomunikacyjnych w zamian za dostęp do wiedzy o aktywności użytkownika i możliwości użytkowania jej do celów marketingowych.

Z infrastruktury Playa korzysta najwięcej MVNO w kraju, w tym największy – Virgin Mobile.

 

Mogą Ci się również spodobać

Rewolucja w Watykanie. Nawet gwardziści muszą się zmienić

Najmniejsza armia świata będzie miała nowe hełmy. Zamiast ciężkich i metalowych Gwardia szwajcarska dostanie ...

Po wycieku Collection #1 eksperci apelują o zmiany haseł

Opublikowanie 772 mln adresów e-mail i 21 mln haseł może mieć poważne skutki, włączając ...

Szef Alibaby: praca po 12 godzin dziennie to błogosławieństwo

Jack Ma, współzałożyciel koncernu Alibaba, jednego z największych koncernów zajmujących się e-handlem na świecie ...

Technospecjały

Co dzień kolejne elektroniczne gadżety – od pięknych i użytecznych po dziwaczne i mało ...

Przyszłość futbolu? Zobacz jak roboty grają w piłkę

Naukowcy z MIT wyprowadzili na spacer dziewięć robotów Mini Cheetah, które skakały, biegały a ...

Hakerzy atakują, pracownicy IT tracą pracę

Po atakach cyberprzestępców z zeszłego miesiąca na Florydzie, zwolniono menadżera działu IT w urzędzie ...