„Parkiet”: analityk Haitong Bank najlepszy od telekomunikacji

Dziennik „Parkiet” opublikował wyniki najnowszej edycji rankingu analityków biur maklerskich zajmujących się akcjami spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

35 zespołów zarządzających towarzystwami funduszy inwestycyjnych i otwartymi funduszami emerytalnymi wskazało m.in. najlepszych specjalistów od analizy firm telekomunikacyjnych i IT.

„W kategorii telekomunikacja i media zwycięzcę można było obstawiać w ciemno” – pisze „Parkiet”. Zwycięzcą został Konrad Księżopolski, szef działu analiz w Haitong Banku. Drugie miejsce przypadło Sobiesławowi Pająkowi z Domu Maklerskiego BOŚ, który tym samym w kategorii tej w porównaniu z poprzednią edycją rankingu poprawił się o jedną pozycję. Trzecie miejsce zajął Marcin Nowak z Ipopemy Securities, który rok wcześniej zajął dopiero szóste miejsce.

Ranking najlepszych analityków sektora IT nie zmienił się w porównaniu z tym sprzed roku. Pierwsze miejsce przypadło Sobiesławowi Pająkowi, drugie Konradowi Księżopolskiemu , a trzecie miejsce zajął Paweł Szpigiel, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

Konrad Księżopolski pracuje jako analityk rynku akcji spółek publicznych od 12 lat, a z rynkiem kapitałowym związany jest od 15 lat.

Zgodnie z jego oficjalnym CV pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w takich firmach jak Hexus Capital Management i Cobo Consulting. Pracował jako analityk dla Domu Maklerskiego Millennium, Wood and Company oraz Erste Securities. Z filią chińskiego banku Haitong Bank związany jest od grudnia 2013 roku.

– wsp. ziu

Mogą Ci się również spodobać

Sukces „Wiedźmina”. To najpopularniejszy serial na świecie

Serial oryginalny Netflixa „Wiedźmin”, to prawdziwy sukces. Mimo, że recenzenci dali mu raczej średnie ...

Tim Apple, czyli kolejna wpadka Trumpa

Prezes Apple Tim Cook spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. który pomylił jego ...

Spółki IT i producenci gier zarabiają coraz więcej. Kto się podzieli?

Indeksy WIG-informatyka i WIG.Games radzą sobie lepiej niż WIG. Notowania spółek technologicznych idą w ...

Właściciel Volvo i Lotusa tworzy sieć satelitów

Geely, chiński gigant motoryzacyjny, koncern, który jest m.in. producentem samochodów marki Volvo, wykłada 326 ...

InPost zaoferuje… lodówkomaty

InPost – operator logistyczny, w który zainwestowały jedne z największych amerykańskich funduszy inwestycyjnych Advent ...

Korea Północna wyda własnego eBooka. O całej rodzinie Kimów

Władze w Pjongjangu planują wydać eBooka dla członków i pracowników partii, który będzie opowiadał o ...