Operator kablowy UPC Polska, który we wrześniu zaprezentował ofertę „Fiber Power”, w ramach której dostępne są łącza internetowe o przepływnościach do 120 Mb/s, nie wie, jak intensywnie wykorzystywane przez użytkowników są najszybsze komercyjne dostępy do sieci w kraju. UPC Polska oparło swoją ofertę na technologii DOCSIS 3.0, nad którą pracują już inni dostawcy sieci, m.in. Aster i poznańska Inea.

– UPC nie bada, jak intensywnie użytkownicy wykorzystują łącza, ponieważ nie stosujemy limitu przesyłu danych – oświadczyła Lidia Stępińska-Ustasiak z UPC w odpowiedzi na pytania rpkom.pl.

Mimo to, UPC wierzy w prognozy, według których już do końca 2012 r. 40 proc. internetowych klientów europejskich kablówek będzie korzystać z łączy o przepływności 10-50 Mb/s (wyliczenia firmy badawczej Solon, raport „[link=images/stories/2009 09 22 cable in europe.pdf]Cable In Europe. Delivering The Future Today[/link]”).

– Dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie na stabilne i przystępne cenowo łącza szerokopasmowe o dużych prędkościach przesyłu, które sprostają większym wymogom klientów – stwierdził Simon Boyd, prezes UPC Polska.