Dziś rada nadzorcza Orange Polska powiększyła swój skład o Ramona Fernandeza. To relatywnie nowa osoba w całej grupie Orange, nie tylko w polskim telekomie. Za to ma bogate doświadczenie w pracy dla francuskiego rządu, w tym – jak wynika z kalendarium biografii – prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy’ego.

Fernandez, jako podaje Orange Polska, Fernandez pracuje dla globalnego koncernu od września br. jako zastępca prezesa ds. finansów i strategii grupy.

Urodził się w 1967 r., jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu  (1988) oraz Krajowej Szkoły Administracji (1993). Po studiach podjął pracę we francuskiej Dyrekcji Skarbu. Przez dwa lata (1997-1999) przebywał w Waszyngtonie, pracując dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Po powrocie do Dyrekcji Skarbu, pełnił w niej wysokie funkcje: Dyrektora Departamentu Energii, Telekomunikacji i Surowców, a następnie Dyrektora Departamentu Kas Oszczędnościowych i Rynków Finansowych.

Od 2003 do 2007 roku, piastował stanowisko zastępcy dyrektora ds. Finansów Międzynarodowych i Rozwoju oraz Wiceprezesa Klubu Paryskiego. Był również doradcą Ministra Gospodarki, Finansów i Przemysłu ( 2002-2003) oraz Prezydenta Republiki (2007-2008). W 2008 roku, objął na rok stanowisko Dyrektora Gabinetu Ministra Pracy, Polityki Społecznej, Rodziny i Solidarności. Bezpośrednio przed przejściem do Grupy Orange był Dyrektorem Generalnym w Dyrekcji Skarbu (od 2009 roku), a jednocześnie Prezesem Agencji Skarbu Państwa (Agence France Trésor – AFT) oraz Prezesem Klubu Paryskiego.

Zasiadał także w Radach Dyrektorów spółek GDF Suez i CNP Assurances oraz Komisji Nadzoru Kasy Depozytowej(Caisse des Dépôts). Ramon Fernandez jest kawalerem Orderu Legii Honorowej.