Dimension Data chce być liderem usług integracyjnych w Polsce
Południowoafrykańska spółka zamierza szybko zwiększyć sprzedaż w naszym kraju.
Rz: Pod koniec kwietnia marka Dimension Data zastąpiła w Polsce NextiraOne. Była to konsekwencja transakcji z lutego, w której kupiła 13 europejskich oddziałów NextiraOne. Dlaczego południowoafrykańska firma inwestuje w Europie? Andrew Coulsen: Jednym z najważniejszych trendów w branży informatycznej jest konsolidacja. Mniejsi gracze przejmowani są przez większe firmy, które w ten sposób
http://archiwum.rp.pl/artykul/1258146-Dimension-Data-chce-byc-liderem-uslug-integracyjnych-w-Polsce.html (dostęp płatny)
Komputronik musi walczyć z konkurencyjnymi e-sklepami
Polacy chętnie kupują sprzęt IT. Komputronik, jeden z największych sprzedawców tego typu produktów w naszym kraju, zwiększył obroty o ponad 30 proc. Komputronik w II kwartale roku obrotowego 2014/2015 (zaczął się 1 kwietnia) utrzymał wysokie tempo wzrostu sprzedaży z pierwszych trzech miesięcy. W całym I półroczu, według danych wstępnych, spółka na poziomie jednostkowym miała 976 mln zł przychodów, czyli aż 31,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Rosnące obroty, jak wyjaśnia spółka,…
http://archiwum.rp.pl/artykul/1258148-Komputronik-musi-walczyc-z-konkurencyjnymi-e-sklepami.html (dostęp płatny)
Polak bardziej cyfrowy
Wypadamy całkiem nieźle, jeśli chodzi o wykorzystywanie sieci podczas zakupów. Najczęściej decydujemy się w ten sposób na elektronikę oraz ubrania. Rynek internetowy w Polsce rozwija się tak szybko, że jeśli chodzi o główne trendy, nasz kraj wypada już pośrodku globalnych statystyk, nie odstając mocno od globalnych liderów.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1258218-Polak-bardziej-cyfrowy.html (dostęp płatny)
Smartfona naładujesz w dwie minuty, elektryczne auto – czekając na światłach
Szykuje się przełom w produkcji baterii. Będą mniejsze, trwalsze, a nawet elastyczne. Eksperci Samsunga oraz naukowcy z Singapuru i USA niezależnie od siebie opracowali rozwiązania na skalę nowej rewolucji przemysłowej. Trwa globalny boom na rynku elektroniki użytkowej, ale jego siła słabnie. Kolejne smartfony, tablety, telewizory i inne gadżety powielają już tylko sprawdzone pomysły.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1258197-Smartfona-naladujesz-w-dwie-minuty-elektryczne-auto-–-czekajac-na-swiatlach.html (dostęp płatny)
Taka szansa się nie powtórzy
Anna Streżyńska, Antoni Mężydło
W erze gospodarki cyfrowej jednym z najważniejszych dóbr niematerialnych należących do państwa są częstotliwości. To dobro publiczne o ograniczonym zasobie. W efekcie postępu technologicznego kolejne pasma częstotliwości podlegają transferom z domeny rządowej do firm działających na rynku telekomunikacyjnym. Największe emocje wywołują zawsze działania związane z dystrybucją częstotliwości umożliwiających świadczenie zaawansowanych usług telekomunikacyjnych na rzecz konsumentów – jest to konsekwencją możliwości wykorzystania tych częstotliwości na potrzeby świadczenia przez wyspecjalizowane korporacje usług dla masowej klienteli.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1258149-Taka-szansa-sie-nie-powtorzy.html (dostęp płatny)
Nowe tablety nie zachwyciły użytkowników
Elektronika użytkowa. Popyt na tablety mocno siadł. Producenci zalali rynek urządzeniami tego typu, ?ale nie proponują nic nowego. Produktem, który – jak się spodziewano – nieco ożywi rynek tabletów i na nowo rozrusza sprzedaż, miał być nowy iPad. Jednak przeważają opinie, że sprzęt Apple nie spełnił oczekiwań.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1258074-Nowe-tablety-nie-zachwycily-uzytkownikow.html (dostęp płatny)