Na konferencji BlackBerry Jam Americas w San Jose, prezes i dyrektor naczelny RIM (Research In Motion) Thorsten Heins prezentując najważniejsze funkcje nowego systemu operacyjnego BlackBerry 10 stwierdził, że system ten może znacznie prześcignąć w popularności Windows Phone 8. – Mamy wszelkie szanse ku temu by, BlackBerry  było systemem operacyjnym numer trzy, po Androidzie i iPhone’ie – stwierdził Thorsten Heins.

Poinformował on także o wzroście liczby użytkowników produktów BlackBerry w tym roku z 78 mln do około 80 milionów. I tym, że RIM odnotowała także nowe rekordy: 60 milionów użytkowników komunikatora BBM i również 60 milionów użytkowników aplikacji Facebook do urządzeń BlackBerry. Firma notuje dobre wyniki sprzedaży swych tańszych modeli na rynkach wschodzących, gdzie konsumenci są bardziej wrażliwi na cenę.

Heinsa cieszy też, że strata udziałów przez BlackBerry na rynku w Ameryce Północnej była znacznie mniejsza niż można się było spodziewać w związku z wprowadzaniem na rynek nowych modeli przez Apple’a, Samsunga czy Nokię.

Na konferencji w San Jose firma RIM zapowiedziała też różne aktualizacje platformy dla deweloperów BlackBerry 10 oraz nowe urządzenie testowe Dev Alpha B, przeznaczone dla twórców aplikacji na tę platformę.