[b]MyPhone otwiera drogę do sieci handlowych[/b]
Katarzyna Latek
TelForceOne zacieśnia współpracę z gigantami detalu. Przepustką był popularny aparat. O giełdowej spółce w ostatnim roku jest głośno przede wszystkim z powodu firmy zależnej MyPhone, produkującej telefony komórkowe pod tą marką. Aparaty te stały się motorem sprzedaży TelForceOne (TFO). Jednak firma od początku zajmowała się przede wszystkim sprzedażą akcesoriów do urządzeń mobilnych i nie zamierza z tego rezygnować.
http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=51b8af1a-1c8f-40b4-b0ee-6fb3ad0a0afb&date=2010-10-13 (dostęp płatny)
[b]RWE nie sprzeda Exatela Netii[/b]
Magdalena Wierzchowska (Puls Biznesu wyd. 3215, s. 11)
Rada Exatela nie zgodziła się, by Netia kupiła pakiet jego akcji od RWE. Ma go kupić PGE. Koncern energetyczny RWE Polska ma 0,537 proc. akcji Exatela. To znikomy udział, zważywszy że Polska Grupa Energetyczna (PGE) ma 94,9 proc. akcji operatora. Udział drobny, ale istotny. Dlaczego? Otóż RWE chciało te udziały sprzedać giełdowej Netii. Nie udało się.
http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=b404954f-0953-4a12-bab0-6ef52213b99e&date=2010-10-13 (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
[b]Superpromocji tej jesieni nie będzie[/b]
Magdalena Lemańska
Platformy cyfrowe nie przewidują spektakularnych akcji znanych z ubiegłych lat. Zadbają o klientów, których mają. Powód jest prosty – rynek płatnej telewizji powoli się nasyca. Na koniec I półrocza br. klientów Cyfrowego Polsatu, Cyfry+, platformy „n” i satelitarnej oferty Telekomunikacji Polskiej łącznie było już 5,88 miliona.
http://new-arch.rp.pl/artykul/987115_Superpromocji_tej_jesieni_nie_bedzie.html (dostęp płatny)
[b]Telekomunikacja nie chce kupić Astera[/b]
Urszula Zielińska
Po przeprowadzeniu analiz biznesowych Telekomunikacja Polska nie złoży oferty na zakup udziałów kablówki. Kablówka nadal szuka kupca. Zmaga się też z zadłużeniem wobec banków i innych instytucji finansowych. Poinformował o tym wczoraj oficjalnie rzecznik grupy TP Wojciech Jabczyński. Nie ujawnił, co konkretnie zniechęciło Telekomunikację Polską do przejęcia czwartej co do wielkości kablówki w Polsce.
http://new-arch.rp.pl/artykul/987117_Telekomunikacja__nie_chce_kupic_Astera.html (dostęp płatny)
[b]Za Aero 2 stoi teraz Solorz?[/b]
Urszula Zielińska
Tajemnicze Aero 2, które buduje operatora mobilnego dostępu do Internetu i jest współwłaścicielem NFI Midas, ma nowych udziałowców. Udziały w Aero 2 objęli KOMA Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz zarejestrowana za granicą (w Wielkiej Brytanii lub na Cyprze) firma Litenite Limited. FIZ utworzyło Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Opera. – To fundusz utworzony na zlecenie inwestora. Nie mogę ujawnić jego tożsamości – mówi Tomasz Korab, wiceprezes Opera TFI.
http://new-arch.rp.pl/artykul/987113_Za_Aero_2_stoi_teraz_Solorz.html (dostęp płatny)