Holenderska firma Linxdatacenter, międzynarodowy dostawca rozwiązań w zakresie centrów danych i telekomunikacji, która w maju zamierza otworzyć w Warszawie centrum danych o poziomie jakości Tier3, zakończyła jego testy wydajnościowe.

Obiekt zlokalizowany jest w centrum stolicy przy Al. Jerozolimskich, niecałe 500 metrów od biurowca LIM. Zajmując powierzchnię 1 400 metrów kwadratowych i dysponując mocą 2,5 MW, warszawskie centrum ma oferować szeroką gamę rozwiązań, począwszy od kolokacji, poprzez hosting zarządzany, serwery dedykowane i wirtualne, usługi przechowywania danych, usługi typu back-up, aż po rozwiązania w zakresie disaster recovery i zapewnienia ciągłości biznesowej, bezpieczeństwa danych oraz inne usługi dodane. Oferta obejmuje też rozwiązania telekomunikacyjne, takie jak bezpośredni dostęp do Internetu czy wirtualna sieć prywatna, usługi w zakresie tranzytu IP oraz łączności PTSN i ISDN.

Operatorom Linxdatacenter Warszawa zapewnia redundancję w połączeniu z istniejącym PoPem (Point-of-Present) w węźle operatorskim LIM. Obiekt jest połączony dwoma niezależnymi drogami z budynkiem LIM przy zastosowaniu rozwiązania typu „end-to-end” i tzw. prywatnych ciemnych włókien światłowodowych, co umożliwia operatorom integrację z ich istniejącą infrastrukturą.

Firma już w grudniu informowała, że podpisała swoją pierwszą długoterminową umowę z klientem i jest negocjuje kolejne kontrakty.

Warszawa to kolejne po Petersburgu, Tallinie i Moskwie miasto, gdzie Linxdatacenter uruchomiła swe centrum danych.