Dom maklerski BZ WBK opublikował nową analizę i rekomendację dla akcji Telekomunikacji Polskiej i Netii. Dla walorów narodowego operatora analitycy BZ WBK podtrzymali rekomendację „sprzedaj”, a nowa cenę docelową określili na 12,3 zł. Spodziewana cena akcji Netii obniżona została z 6,7 zł na 6 zł, a rekomendacja także została utrzymana („trzymaj”). Analitycy BZ WBK zalecają zastępowanie walorów TP akcjami Netii w portfelach inwestycyjnych.

– Znaczne obniżenie prognozy TPSA na rok finansowy 2012 i zmniejszenie wypłaty dla akcjonariuszy o 46 proc. (uwzględniajac kwotę 400 mln zł, która została wycofana z programu wykupu akcji własnych w 2012 r.) rzuca bardzo realny cień na prognozę finansową Netii – napisali analitycy BZ WBK. Wedle ich przewidywań operator alternatywny może zostać dotknięty przeceną akcji TP na zasadzie zwykłego porównania giełdowej wyceny telekomów, ale może też całkiem realnie odczuć na swoich przychodach efekt wprowadzenia nielimitowanych taryf komórkowych na swoich przychodach z usług stacjonarnych dla korporacji (taryfy nielimitowane najlepiej przyjmują się w segmencie biznes).

BZ WBK przyjmuje argumentację TP, że taryfy nielimitowane są główną przyczyną korekty w dół prognoz finansowych na 2012 r. oraz zmniejszenie dywidendy, jaką będzie wypłacać telekom.

BZ WBK spodziewa się nie najlepszych wyników operacyjnych Netii w III kwartale (spółka opublikuje je w przyszłym tygodniu), ale z powodu przejęcia i intergracji Telefonii Dialog i Crowleya niezłych wyników finansowych.

BZ WBK: W poszukiwaniu wysokich przepływów i niskich wycen: Netia lepsza od TPSA