O tym, że Marek Południkiewicz zrezygnował z funkcji członka zarządu MNI giełdowy fundusz poinformował w komunikacie jakiś czas temu, argumentując, że w ten sposób kończy politykę fuzji personalnych w zarządach spółek z grupy. Jak jednak wynika z naszych informacji  Marek Południkiewicz nie jest już także prezesem MNI Telecom, spółki zależnej MNI, skupiającej m.in. aktywa dawnej Telefonii Pilickiej. Ostatecznie sam zainteresowany przyznaje, że w ogóle rozstał się z grupą MNI.Czym zajmie się obecnie – nie ujawnia

Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną rozstania menedżera z grupą kierowaną przez Andrzeja Piechockiego jest osobisty konflikt menedżerów.

Obecnie MNI Telecom kieruje Tomaszcz Szczypiński (ur. 1953, b. poseł PO), doktor nauk matematycznych po Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1994–2001 pełnił on funkcję prezydenta Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie. Od 2004 jest profesorem Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Skończył też podyplomowo bankowość na krakowskiej Akademii Ekonomicznej.