Rynek cyfrowy na cenzurowanym

Rozwój usług telekomunikacyjnych wymusza zmiany, także w sferze prawnej. Tyle, że nie dla wszystkich efekty pracy legislacyjnej są zadawalające, zwłaszcza dla małych operatorów. Na szczęście jest jeszcze czas, by przepisy poprawić – piszą Ireneusz Piecuch i  prof. Maciej Rogalski. Rządowy projekt zmian do Prawa telekomunikacyjnego („p.t.”), uchwalony przez Sejm 22 marca b.r., wymaga jeszcze rozpatrzenia przez Senat oraz podpisania przez Prezydenta RP, niemniej dotychczasowy przebieg prac legislacyjnych sugeruje zakończenie całego procesu jeszcze w pierwszym półroczu.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372424-Rynek-cyfrowy-na-cenzurowanym.html (dostęp płatny)

Zbrojne drony podbijają świat
Urządzenia polowej komunikacji i bezzałogowe pociski z prywatnej Grupy WB trafiły już do wielu krajów. Ambitna firma z Ożarowa wskazuje drogę zbrojeniówce.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372433-Zbrojne-drony-podbijaja-swiat.html (dostęp płatny)

Przybywa chętnych na bransolety
Skazani za drobne przestępstwa coraz częściej kalkulują: lepiej odbyć karę w domu, niż iść do więzienia. Najnowsze statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości ten trend potwierdzają. W 2011 r. do sądów penitencjarnych wpłynęło blisko 13 tys. wniosków o odbycie kary w Systemie Dozoru Elektronicznego, czyli z bransoletą na ręku (lub nodze). W 2017 r. takich wniosków było już 36 tys. – To rzecz trudna do przecenienia – uważa Brunon Hołyst, kryminolog. Jego zdaniem to szansa dla niegroźnych sprawców drobnych przestępstw na pozostanie na wolności, choć mocno ograniczonej.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372417-Przybywa-chetnych-na-bransolety.html (dostęp płatny)

Kosztów ataku hakerskiego nie odliczysz od przychodu
Programy antywirusowe, rozbudowane wewnętrzne procedury zabezpieczające i stosowanie haseł w systemach informatycznych to za mało, żeby wykazać się należytą starannością i rozliczyć koszt.- pisze Aleksandra Kasińska-Skiba, doradca podatkowy i radca prawny w ALTO.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372362-Kosztow-ataku-hakerskiego-nie%C2%A0odliczysz-od%C2%A0przychodu.html (dostęp płatny)