To najważniejsze wnioski z debaty premiera Donalda Tuska i ministra Michała Boniego z internautami, która odbyła się w piątek po południu.

– Mogę się zobowiązać, że wstrzymamy prace nad projektami, które prowadzimy, żeby wysłuchać państwa opinii. Co nie znaczy jednak, że ze wszystkimi będziemy się zgadzać – powiedział w czasie debaty minister Boni. Premier Tusk zapewnił, że rząd nie zamierza blokować internetu, a jedynie zapobiegać przestępczości. Donald Tusk wyjaśniał także, że wszelkie przewidziane w projekcie ustawy ograniczenia działalności w sieci będą musiały być sankcjonowane przez sąd, a do Rejestru trafią tylko te strony, które według sądu będą prowadzić działalność przestępczą.

Oficjalny komunikat Kancelarii Premiera w sprawie debaty można znaleźć[link=http://www.premier.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4132/] tutaj. [/link]

Z kolei [link=http://www.piit.org.pl/piit2/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id=13&news_id=4967&layout=0&page=text]tutaj [/link]można przeczytać komentarz do debaty Wacława Iszkowskiego, prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.