Reklama

Polacy kupują dekodery w ostatniej chwili

– Będziemy się zastanawiali jak stworzyć mechanizm dla nowych nadawców wchodzących na multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej, by te warunki zachęcały do wejścia na multipleksy – mówi o podwyżkach opłat dla nadawców nadających w ramach naziemnej telewizji cyfrowej Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji. Dziś o 5 rano w województwie wielkopolskim i pomorskim przeprowadzono switch-off analogowego nadawania naziemnego. Urzędnicy liczą, że, podobnie jak w Lubuskim, obejdzie się bez efektu śnieżacych telewizorów

Publikacja: 28.11.2012 08:45

Polacy kupują dekodery w ostatniej chwili

Foto: ROL, J. Dudek J. Dudek

rpkom.pl: – 1,8 mln Polaków oglądających wyłącznie naziemną telewizję, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w dekodery i telewizory do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej to dużo czy mało?

Małgorzata Oszewska, wiceminister Administracji i Cyfryzacji: – To dana, która daje dużo do myślenia, ale sytuacja nie wygląda aż tak źle, gdy patrzy się od strony wsparcia takich osób. Nie chodzi wcale o wsparcie finansowe, ale o sprawienie, by ci ludzie wiedzieli, co mają zrobić, by mogli już odbierać naziemną telewizję cyfrową. Taki wniosek nasunął się nam w przypadku pierwszego wyłączenia – w  Lubuskim. Tuż przed wyłączeniem tam analogowego nadawania naziemnej telewizji 7 listopada okazało się, że ludzie zwlekają z pójściem do sklepu i kupieniem dekodera czy telewizora do ostatniego momentu. Nie orientują się w też, mimo wszystkich podjętych przez nas działań, kiedy dokładnie w ich województwie to odłączenie nastąpi. Dlatego skupiliśmy się w komunikatach przekazywanych w telewizji właśnie m.in. na podawaniu dat i wyjaśnieniu jak poradzić sobie ze sprawami technicznymi

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Reklama
Reklama