Dariusz Wolak
Giełdowa spółka zamierza nabywać własne akcje w celu umorzenia. Budżet buy-backu może sięgnąć 1 mln zł. Gdyńska firma, prowadząca internetową porównywarkę cenową, jest najbardziej zasobną w gotówkę (w porównaniu do wielkości aktywów) spółką notowaną na GPW. Na koniec marca jej stan wynosił 14,14 mln zł. Wysoki poziom środków pieniężnych wynika z faktu, że spółka nie sfinalizowała planowanych na 2012 r. przejęć Skąpca i Opineo.
http://www.parkiet.com/artykul/1321392-Grupa-Nokaut-planuje-buy-back.html
[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]
Informatyczny patent na większy PKB
Kamil Kosiński
Z badań przeprowadzonych na zlecenie organizacji producentów oprogramowania Business Software Alliance (BSA) przez INSEAD, francuską szkołę biznesu, wynika, że jednoprocentowy wzrost wykorzystania legalnego i płatnego oprogramowania zwiększyłby polski PKB o 669 mln USD. Gdyby taką samą dynamikę zanotowali piraci, PKB wzrósłby o 154 mln USD.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=146996# (dostęp platny)
Polskie firmy śnią o Dolinie Krzemowej
Pierwsze kroki w Dolinie Krzemowej do najłatwiejszych nie należą. Tym bardziej że polskie formuły biznesowe różnią się od tamtejszych. Biznesową przygodę ze Stanami Zjednoczonymi rozpoczął Kamil Kuchta, współwłaściciel notowanej na NewConnect spółki InPoint, dostawcy rozwiązań IT dla firm świadczonych usługi za pośrednictwem internetu. Postawił na rynek loterii narodowych i z USA poszukuje na całym świecie odbiorców dla projektu Globlotto.com. W Palo Alto założył biuro i oficjalnie zarejestrował działalność — to uwiarygodnia firmę w oczach międzynarodowych kontrahentów i upraszcza formalności związane z prowadzeniem interesów.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=146943# (dostęp płatny)
Chmura to sposób na outsourcing IT
Anna Gołasa
Popularność cloud computingu w Polsce w ostatnich miesiącach szybko rośnie. Na wdrożenie tego rozwiązania decydują się zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Wśród klientów pierwszej polskiej publicznej chmury obliczeniowej e24cloud są firmy różnych branż. Do wyboru oferty chmury przekonały je korzyści finansowe i technologiczne.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=146958# (dostęp płatny)
Miliardy z Apple’a pod lupą
Tadeusz Stasiuk
Stając się najbardziej rentowną i jedną z największych pod względem wartości rynkowej spółką na świecie, amerykański koncern Apple stworzył tak rozbudowaną sieć podmiotów zależnych, że wzbudza ona zdumienie ekspertów. Zarówno spółka matka, jak i jej „dzieci” stały się obiektem otwartego w poniedziałek dochodzenia w Kongresie USA. Dochodzenie może doprowadzić do ostrej konfrontacji pomiędzy grupą ustawodawców zarówno ze strony demokratów, jak i republikanów a Timothy D. Cookiem, dyrektorem generalnym Apple’a.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=147015# (dostęp platny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Apple pozostaje najdroższą marką świata
i.t.
Największą wartość mają marki firm informatycznych. Na czele wciąż jest Apple. I z roku na rok jest wart coraz więcej. W najnowszym rankingu BrandZ przygotowanym przez MillwardBrown Optimor (należy do grupy WPP) 100 najcenniejszych marek globu (wg wartości na koniec 2012 r.) warte jest 2,56 bln dol. To o 7 proc. więcej niż rok temu.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1189622-Apple-pozostaje-najdrozsza-marka-swiata.html
E-wniosek wyślemy do WKU
Katarzyna Wójcik-Adamska
Elektroniczna platforma ePUAP ułatwi powołanie do służby przygotowawczej. Prościej będzie starać się o przeszkolenie do Narodowych Sił Rezerwowych. Wniosek o powołanie do służby przygotowawczej da się złożyć przez Internet. Nie trzeba do niego dołączać życiorysu, odpisu skróconego aktu urodzenia ani informacji z Krajowego Rejestru Karnego. Wojskowa Komenda Uzupełnień sama sprawdzi, czy kandydat był karany za przestępstwo umyślne. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie służby przygotowawczej.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1189663-E-wniosek-wyslemy–do-WKU.html (dostęp płatny)