[b]„Travel&Surf”[/b] – tak nazywa się najnowsza oferta roamingowa zaprezentowana dziś rano przez [b]Deutsche Telekom[/b] na targach [b]Mobile World Congress w Barcelonie[/b]. To pierwsza w Europie płaska taryfa transferu danych dla użytkowników smartfonów, tabletówi i komputerów przenośnych.

Oferta pojawi się w cennikach w Niemczech już 1 marca. Operator będzie ją wprowadzał w swoich spółkach w innych krajach począwszy od lipca 2011 r.

Ceny zaoferowane „Travel&Surf” to 1,95 euro za dostęp przez jedną dobę z limitem 10 MB danych. Dobowy limit 50 MB to koszt 4,95 MB. Jak zapewnił Edward R. Kozel, chief technology officer w Deutsche Telekom, operator zaoferuje na „większości rynków” mobilne aplikacje pozwalające na śledzenie kosztów i zużycia paczki danych. Nielimitowany trasfer danych przez 7 dni kosztuje 14,95 euro. – To bardzo atrakcyjna oferta, która dotrze do wielu klientów, które do tej pory nie były zainteresowane trasferem danych w roamingu – powiedział Kozel.

Deutsche Telekom przewiduje, że przychody z segmentu mobilnego Internetu w 2012 r. wyniosą ok. 6 mld euro (dziś jest to ok. 4 mld euro). Do 2015 r. ten wskaźnik ma przekroczyć 10 mld euro.

[i]z Barcelony[/i]