Będą zmiany w Radzie ds. Cyfryzacji

Publikacja: 21.03.2016 17:33

Ministerstwo Cyfryzacji ma plany wobec działającej przy nim Rady ds. Cyfryzacji – powiedziała podczas debaty zorganizowanej w ubiegłym tygodniu przez „Rzeczpospolitą” Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

– Rada ds. Cyfryzacji za cztery miesiące kończy swoją kadencję. Chcemy ją zupełnie inaczej ustrukturyzować. Nie ma w niej dziś praktycznie biznesu informatycznego, a zasiadają głównie osoby reprezentujące zagadnienia i kompetencje miękkie – bardzo ważne, ale segmentu IT brakuje – powiedziała Streżyńska.

– Chcielibyśmy także ją wyprowadzić poza Ministerstwo Cyfryzacji (powinna stanowić organ premiera i kilka razy do roku recenzować dla premiera działania MC), ponieważ i tak nie jest organem ministra cyfryzacji, a ustawowo powołaną radą, aby ministra cyfryzacji krytykować, doradzać, wskazywać sensowne kierunki  – wyjaśniała minister.

Rady ds. Cyfryzacji została powołana na podstawie zapisów nowelizacji ustawy o informatyzacji, która weszła w życie 11 maja 2014 roku.

Według MC, jest ‚think-tankiem’, którego członkowie wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem MC oraz Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji. Składa się z 20 członków z każdej z wymienionych grup interesariuszy: administracji publicznej, przedsiębiorców z branż związanych z Internetem i cyfryzacją, organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką sieci, uczelni i jednostek naukowych, ekspertów technicznych.

Obecnie Radzie przewodniczy Igor Ostrowski. a wiceprzewodniczącą jest Iwona Wendel.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu