Virgin Media, największa sieć kablowa w Wielkiej Brytanii (niemal monopolista na tym rynku) poinformowała o planie uruchomienia usług LTE. Dostęp do sieci radiowej zapewni jej EEjoint-venture T-Mobile i Orange – które poza sprzedażą usług pod własną marką zdecydowało się również na świadczenie usług hurtowych. Nowa oferta LTE pod marką Virgin Media na razie dostępna jest tylko dla biznesu.

Zimą 2013 EE zapowiedziało uruchomienie hurtowej oferty w swojej sieci  LTE na drugą połowę roku. Pierwszym partnerem miała być jednak detaliczna sieć sprzedaży Phones4U, która operuje także własną marką Life Mobile. Mimo zapowiedzi na razie nie ma ona jednak w ofercie LTE na sieci EE, a palma pierwszeństwa przypada tutaj Virgin Media. Warto wspomnieć, że Virgin od początku swojego działania na brytyjskim rynku komórkowym (1999 r.) jest partnerem MVNO T-Mobile – jednej ze składowych EE.

Chociaż EE zdaje się poszukiwać MVNO, to jednak dobiera ich wybiórczo. Niedawno operator zdołała odebrać Vodafone’owi cennego partnera – sieć handlową Asda. Chociaż szczegóły porozumienia nie zostały podane do publicznej wiadomości, to jednak mówi się, że umowa – przynajmniej na razie – obejmuje tylko dostęp do sieci 2G/3G EE.

Od końca ubiegłego roku EE operowała pierwszą i jedyną siecią LTE1800 na brytyjskim rynku. We wrześniu swoje usługi 4G uruchomią Vodafone i O2 dzięki rozstrzygnięciu przeatrgu na częstotliwości radiowe 800 MHz i 2600 MHz.