VII Forum Szerokopasmowe: Polska modelowo reguluje inwestycje telekomunikacyjne

Publikacja: 23.11.2010 12:27

Tak skomplementował aktualny stan regulacji kształtujących otoczenie inwestycyjne polskich operatorów telekomunikacyjnych [b]dr Bernd Langeheine[/b], dyrektor ds. usług szerokopasmowych w unijnej [b]Dyrekcji Generalnej Społeczeństwa Informacyjnego[/b] podczas trwającego w Warszawie [b]VII Forum Usług Szerokopasmowych[/b].

– To prawdopodobnie najlepsze praktyki na skalę europejską – powiedział. Wymienił przy tym regulacje dotyczące tzw. prawa drogi, czyli dostępu operatorów do nieruchomości, promocję konieczności inwestycji i próby koordynacji projektów realizowanych przez różne podmioty. Zauważył przy tym stosunkowo niskie wykorzystanie funduszy strukturalnych w Polsce (poniżej 10 proc. dostępnych środków), ale nie krył, że poprawa sytuacji nie zależy wyłącznie od działań na poziomie krajowym. Wskazał również na stosunkowo niskie nasycenie usługami szerokopasmowymi w Polsce, które na początku roku wynosiło 13,5 proc., co stawiało nasz kraj na trzecim miejscu od końca pośród innych krajów unijnych. Bernd Langeheine powiedział wprawdzie, że wedle świeższych danych wskaźnik nasycenia poprawił się nieco, sięgając ok. 15 proc., ale to nie zmieniło znacząco pozycji Polski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama