Aktualizacja: 10.05.2025 13:40 Publikacja: 06.05.2010 15:43
Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski
[b]rpkom.pl: – Jak ocenia pani ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych po zakończeniu prac nad projektem, na kilkanaście godzin przed ostatecznym głosowaniem w Sejmie?[/b]
[b]Anna Streżyńska, Prezes UKE:[/b] – Co do zasady jestem bardzo zadowolona z ustawy. Nie jestem natomiast zadowolona z faktu, że z projektu ustawy wypadły kwestie światłowodów w nowych budynkach. To wielki błąd i krótkowzroczność. Pewną zastępczą metodą wprowadzenia światłowodów są rozporządzenia do prawa budowlanego. Być może tam będzie można zapisać coś więcej niż obecnie, czyli obowiązek wyposażania nowych budynków w sieci telekomunikacyjne. Megaustawa nieco rozszerza te kwestie, pozwalając określić warunki, na jakich te sieci w budynkach mają być budowane. Może uda się określić w ten sposób kwestie światłowodów. Zobaczymy, czy to możliwe, kiedy zaczniemy pisać rozporządzenie. Jednak zapisanie tych kwestii nie w rozporządzeniu, ale ustawie było poręczniejsze. Tam można było bowiem określić pewne warunki brzegowe np. liczbę mieszkań czy też sposób budowy sieci budynkowej.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas