Przegląd prasy – poniedziałek 13 października

Publikacja: 13.10.2014 07:30

Sprzedaż przez internet nowych towarów bez VAT-marża

Handlujący musi udowodnić, że ma prawo do szczególnej procedury opodatkowania. W przeciwnym razie płaci daninę według zasad ogólnych –…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=494243 (dostęp płatny)

Rusza aukcja LTE, licytacja w wigilię

Brakiem jednolitego stanowiska, a tym bardziej rekomendacji dla ministra zakończyły się zebrania Rady Cyfryzacji i Zespołu ds. Telekomunikacyjnych w resorcie cyfryzacji nad tym, w jaki sposób najefektywniej rozdysponować pasmo 800 MHz (LTE), koordynując tę procedurę z realizacją innych istotnych projektów państwa – wynika z informacji „Parkietu”. Nowy szef resortu Andrzej Halicki najwyraźniej nie widział sensu, aby czekać na finał prac ekspertów i przedstawicieli telekomów. W piątek, za niemym przyzwoleniem ministra, Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, opublikowała dokumentację aukcyjną i wzór oferty na częstotliwości 800 i 2600 MHz, oficjalnie otwierając procedurę.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761160_Rusza_aukcja_LTE_licytacja_w_wigilie.html (dostęp płatny)

Startuje wyścig po częstotliwości LTE

UKE rusza z aukcją częstotliwości 800 i 2600 MHz, o wartości szacowanej na 1,8 mld zł. Licytacja telekomów zacznie się jeszcze w tym roku Telekomy mogą szykować walizki z pieniędzmi. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił rozpoczęcie procedury aukcji częstotliwości z pasm 800 i 2600 MHz, które mają być wykorzystywane do dostarczania szybkiego Internetu LTE. W czwartek urząd opublikował stanowiska konsultacyjne, zgłoszone jeszcze wiosną przez uczestników rynku, stowarzyszenia branżowe czy polityków, a już dzień później oficjalnie ogłosił aukcję. – Dokumentacja rozpoczynającej się aukcji jest we wszystkich kluczowych sprawach taka sama, jak w wersji przedstawionej rynkowi w kwietniu. Wprowadziliśmy jednak kilka drobnych zastrzeżeń. Po pierwsze, ostateczna lista zobowiązań inwestycyjnych na terenie poszczególnych gmin będzie określana w decyzjach rezerwacyjnych, by była na bieżąco dostosowana do sytuacji faktycznej. Po drugie, wszystkie firmy, które zdobędą częstotliwości, będą mogły między sobą ustalić, czy chcą korzystać z nich wspólnie – mówi Magdalena Gaj, prezes UKE.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3892829,94769,startuje-wyscig-po-czestotliwosci-lte (dostęp płatny)

Koniec gier, czas na aukcję LTE

Telekomunikacja. Licytacja nie przekreśla budowy jednej sieci szybkiego Internetu. Mogą też powstać dwie sieci konkurencyjne albo… kilka współpracujących. Po tym, gdy wtrącił się rząd, w tym roku miało jej już nie być. Pierwszy raz ogłoszona pod koniec 2013 r., w lutym odwołana z powodu błędu ludzkiego, teraz startuje drugi raz. Po pięciu miesiącach zwłoki rusza aukcja na cenne częstotliwości mobilnego internetu z zakresu 800 i 2600 MHz. Dla Orange i T-Mobile – nareszcie. Dla Grupy Cyfrowy Polsat i Playa  – niestety, już.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1257101-Koniec-gier-czas-na-aukcje-LTE.html (dostęp płatny)

Skarbówka nie ufa kupującym w internecie

Przedsiębiorca nabywający towary online nie zaliczy wydatku do podatkowych kosztów, jeśli nie zdobędzie podpisu sprzedawcy – tak fiskus interpretuje przepisy – pisze Przemysław Wojtasik. Dane sprzedawcy, data zakupu, opis towaru, cena, dowód zapłaty – takie informacje o transakcji nie wystarczą urzędnikom. Chcą jeszcze podpisów, co w handlu internetowym jest z reguły nierealne. Oto najnowszy przykład ?– interpretacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy. Wystąpiła o nią podatniczka handlująca używanymi telefonami komórkowymi.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1257104-Skarbowka-nie-ufa-kupujacym-w-internecie.html (dostęp płatny)

Jak zmienić dostawcę prądu?

Nie ma jednego najtańszego operatora, który dostarczy energię elektryczną. W tej samej lokalizacji różnym użytkownikom będą pasować różne taryfy oferowane przez dostawcę – radzi Marcin Krasoń, ekspert Home Broker Proces zmiany dostawcy prądu nie jest trudny do przeprowadzenia. Prawo zapewnia odbiorcom ciągłość dostaw prądu w trakcie procesu zmiany, który nie powinien trwać dłużej niż 30 dni.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1257025-Jak-zmienic-dostawce-pradu.html

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić