Amerykański producent procesorów przejmie za 1,4 mld dolarów dział produkujący chipy do urządzeń mobilnych (ang.[i] wireless solutions business unit[/i] – WLS) niemieckiego [b]Infineona[/b]. W ten sposób [b]Intel[/b] wejdzie na szybko rozwijający się rynek smartfonów. Amerykański producent dostarcza już podzespoły do urządzeń WiFi i WiMAX. Liczy na szybki rozwój rynku wraz z uruchomienie sieci nowej generacji LTE.

Infineon szacuje swój udział w mobilnym rynku na 14 proc. (trzecia pozycja po [b]Qualcommie[/b] i [b]Broadcommie[/b]), ale udział ten w ubiegłym roku tracił. Za najbardziej obiecujące Infineon uważa skrajne segmenty mobilnego rynku: zaawansowane i najtańsze telefony komórkowe.

Infineon dostarcza procesory i moduły radiowe m.in. [b]Apple’owi[/b], [b]Nokii[/b] i [b]Samsungowi[/b]. Segment WLS przynosił Infineonowi duże wpływy (346 mln euro w ostatnim kwartale) i szybko rósł (o 30 proc. w ostatnim kwartale), ale przy stosunkowo niewielkiej marży. W ubiegłym – kryzysowym dla branży roku – segment przynosił nawet straty.