Reklama
Rozwiń
Reklama

Transmisja danych nie ratuje mobilnego ARPU

Publikacja: 10.03.2011 16:27

– Średni przychód od jednego użytkownika, jaki inkasują europejscy operatorzy komórkowi spadł w okresie 2007-2010 o 20 proc. Przyczyną jest spadek przychodów z usług głosowych, których jak do tej pory nie rekompensują wyższe przychody z usług transmisji danych – wynika z ostatnich badań Wireless Intelligence na temat rynku komórkowego w 27 krajach Unii Europejskiej.

Aby spadek został zrekompensowany przychody z usług niegłosowych musiałyby w ciągu tych trzech lat urosnąć więcej niż o 20 proc., o ile faktycznie urosły. Dzisiaj statystyczny operator w krajach Unii Europejskiej inkasuje ARPU w wysokości 20 euro miesięcznie z czego 3 euro (dwa razy więcej niż w 2007 r.), czyli 15 proc., przypada na usługi transmisji danych, a kolejne 3 euro (15 proc.) na usługi SMS/MMS.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Opinie Ekonomiczne
USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama