Deutsche Telekom uruchamia w Krakowie hub:raum, inkubator innowacji. Nowe centrum będzie  wspierać innowacyjne firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Polska to drugi europejski kraj, w którym Deutsche Telekom otwiera się na innowacje z zewnątrz i nawiązuje współpracę ze startupami. Podobnie jak berliński inkubator, hub:raum w Krakowie będzie oferować początkującym firmom z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej kompleksowe wsparcie począwszy od finansowania (można otrzymać do  30 tys. euro na sześć miesięcy), poprzez zapewnienie przestrzeni do pracy i doradztwa mentorów oraz ekspertów, skończywszy na dostępie do zasobów Deutsche Telekom, takich jak baza klientów, usługi techniczne i dostęp do infrastruktury Grupy DT.

Deutsche Telekom oficjalnie plany uruchomienia inkubatora innowacji w Krakowie przedstawił podczas Mobile World Congres w Barcelonie.  Claudia Nemat z zarządu DT zapowiedziła wówczas, że do końca roku przez krakowski inkubator operator planuje wsparcie pięciu innowacyjnych  przedsięwzięć.

Pierwszy inkubator Deutsche Telekom utworzony pod marką hub:raum funkcjonuje w Berlinie od połowy 2012 roku. W pierwszym roku działalności dołączyły do niego cztery startupy: Blinkist, Stylemarks, Salonmeister oraz Reputami.