Obecnie największym akcjonariuszem Open-Netu jest wehikuł ComAlGroup LLC, kojarzony z wiceprezesem i prezesem spółki Januszem Kumalą. Należy do tego wehikułu blisko 40 proc. akcji notowanej firmy. Drugim co do wielkości współwłaścicielem Open-Netu jest ZETO Kraków (5,8 proc.).
Prezes Janusz Kumala nie odbiera telefonu, ani nie odpowiada na pytania zadane e-mailem. Nie udało się nam także porozmawiać z prezesem ZETO Kraków. Pragnąca zachować anonimowość osoba z tej firmy, znająca historię inwestycji w Open-Net, skomentowała informację o emisji krótko: – Jestem w szoku.
ZETO Kraków nie stać na wydatek w postaci zastrzyku kapitałowego dla Open-Net. Poza tym, jak dowiedzieliśmy się, od dłuższego czasu próbuje sprzedać swój pakiet spółki.
W giełdowym komunikacie zarząd nie sprecyzował, w jakim celu firma z „małej giełdy” NewConnect emituje aż tyle walorów. W projektach uchwał można było wyczytać, że emisja ma zapewnić firmie środki na rozwój w ramach prowadzonej przez nią działalności.
Zarząd spółki w planie ma także modyfikację starszych serii walorów A, B i C. W efekcie znacząca część akcji będzie papierami na okaziciela i będzie mogła łatwo zmienić właściciela.