Rekordowa inwestycja w polski startup. Przyspieszy światową ekspansję

Rodzima platforma edukacyjna online Brainly, nad Wisłą znana jako Zadane.pl, pozyskała właśnie 80 mln dol. Finansowanie jakie firma zdobyła do tej pory sięga aż 150 mln dol., co pozycjonuje ją na pierwszym miejscu wśród polskich startupów.

Publikacja: 17.12.2020 13:00

Rekordowa inwestycja w polski startup. Przyspieszy światową ekspansję

Foto: Rzeczpospolita

W spółkę kierowaną przez Michała Borkowskiego zainwestowały fundusze Learn Capital oraz Prosus Ventures, Runa Capital, General Catalyst Partners i należący do Sebastiana Kulczyka MantaRay. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowych produktów dla wielomilionowej społeczności Brainly na całym świecie. Na poziomie globalnym, Brainly rozszerzy swoją obecność między innymi w Brazylii i Indonezji – dwóch dynamicznie rozwijających się społecznościach platformy.

CZYTAJ TAKŻE: Państwo dolało paliwa startupom. Jest rekord

Brainly to dziś globalny lider w zakresie edukacji online oraz pomaganiu w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. Pandemia mocno napędziła biznes. Od kwietnia br. baza użytkowników Brainly wzrosła o ponad 75 proc. – Zdaliśmy sobie sprawę, że uczniowie potrzebują platformy do nauki w trybie peer-to-peer. Rozwój tego modelu przyspieszył w wyniku globalnej pandemii, na zawsze zmieniając sposób uczenia się. Otrzymujemy pozytywne opinie od uczniów, rodziców i nauczycieli korzystających z Brainly, dlatego zależy nam na dostarczeniu kolejnych bardzo potrzebnych zasobów edukacyjnych online uczniom i rodzicom, którzy wymagają dodatkowej pomocy przy nauce w domu – komentuje Borkowski. Jak zaznacza, w 2020 r. spółka osiągnęła rekordowe 350 mln użytkowników miesięcznie.

– Brainly stało się jedną z największych społeczności edukacyjnych na świecie, osiągając znaczący wzrost organiczny w ponad 35 krajach. Ten wzrost jest świadectwem siły społeczności i doświadczeń użytkownika, które umożliwiają uczniom i rodzicom odniesienie sukcesu, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby edukacyjne – zaznacza Vinit Sukhija, partner w Learn Capital.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy dbają o zdrowie zdrowie w pandemii. Te startupy na tym korzystają

Pozytywny wpływ polskiej platformy na proces uczenia się został potwierdzony w badaniach, które wskazały, że 91 proc. uczniów uważa korzystanie z niej za pomocne w zapamiętywaniu treści, wzmacniające samoocenę (86 proc.) i poszerzające bazę wiedzy (83 proc.).

Biznes Ludzie Startupy
Polski król nanodruku chce podbić USA. Jeden z kilku graczy na świecie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes Ludzie Startupy
Psy też marnują żywność. Pomoże polska aplikacja
Biznes Ludzie Startupy
Chwila zamiast całego dnia. Sztuczna inteligencja wyręczy pracowników
Biznes Ludzie Startupy
Roboty z Polski zyskają sztuczną inteligencję. Już wypierają amerykańską konkurencję
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes Ludzie Startupy
Latające elektryki polecą znad Wisły? Polska firma chce zbudować fabrykę