W spółkę kierowaną przez Michała Borkowskiego zainwestowały fundusze Learn Capital oraz Prosus Ventures, Runa Capital, General Catalyst Partners i należący do Sebastiana Kulczyka MantaRay. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowych produktów dla wielomilionowej społeczności Brainly na całym świecie. Na poziomie globalnym, Brainly rozszerzy swoją obecność między innymi w Brazylii i Indonezji – dwóch dynamicznie rozwijających się społecznościach platformy.
CZYTAJ TAKŻE: Państwo dolało paliwa startupom. Jest rekord
Brainly to dziś globalny lider w zakresie edukacji online oraz pomaganiu w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. Pandemia mocno napędziła biznes. Od kwietnia br. baza użytkowników Brainly wzrosła o ponad 75 proc. – Zdaliśmy sobie sprawę, że uczniowie potrzebują platformy do nauki w trybie peer-to-peer. Rozwój tego modelu przyspieszył w wyniku globalnej pandemii, na zawsze zmieniając sposób uczenia się. Otrzymujemy pozytywne opinie od uczniów, rodziców i nauczycieli korzystających z Brainly, dlatego zależy nam na dostarczeniu kolejnych bardzo potrzebnych zasobów edukacyjnych online uczniom i rodzicom, którzy wymagają dodatkowej pomocy przy nauce w domu – komentuje Borkowski. Jak zaznacza, w 2020 r. spółka osiągnęła rekordowe 350 mln użytkowników miesięcznie.
– Brainly stało się jedną z największych społeczności edukacyjnych na świecie, osiągając znaczący wzrost organiczny w ponad 35 krajach. Ten wzrost jest świadectwem siły społeczności i doświadczeń użytkownika, które umożliwiają uczniom i rodzicom odniesienie sukcesu, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby edukacyjne – zaznacza Vinit Sukhija, partner w Learn Capital.
CZYTAJ TAKŻE: Polacy dbają o zdrowie zdrowie w pandemii. Te startupy na tym korzystają