W dniu premiery dostępnych ma być 50 gier przygotowanych specjalnie pod wirtualną rozgrywkę, choć już dziś katalog tytułów opracowanych dla PlayStationVR sięga 160. Nowatorska technologia na polskich półkach sklepowych nie będzie tania. Za same gogle trzeba będzie zapłacić bowiem co najmniej 1669 zł. W zestawie jednak nie ma specjalnej kamerki, która do poprawnego działania zestawu jest niezbędna (koszt ok. 250 zł). Aby w pełni cieszyć się możliwościami VR przydadzą się również dwa kontrolery ruchu Move – a to kolejne 300 zł. Naturalnie potrzebna jest również sama konsola PS4, na którą trzeba przeznaczyć ok. 1100 zł. W efekcie, aby cieszyć się w domu wirtualnym światem, musimy wydać minimum 3,3 tys. zł. Eksperci przekonują jednak, że nie jest to wcale dużo, gdy porównać rynkową konkurencję. HTC Vive, czy Oculus Rift to bardziej profesjonalny sprzęt, ale w tym przypadku na same gogle wydać trzeba ok. 4 tys. zł. Do tego, aby wykorzystać możliwości tych gogli, należy zainwestować w niezwykle wydajny komputer. A to oznacza dodatkowy koszty powyżej 7 tys. zł.

PlayStationVR posiada nowoczesny wyświetlacz HD OLED. System wyposażono też w czujniki ruchu. TO wszystko umożliwia śledzenia ruchów głowy w zakresie 360 stopni, a w efekcie daje nam wrażenie umieszczenia widza w samym środku gry, umożliwiając podziwianie wirtualnego otoczenia i interakcje z nim. Ceny gier na PlayStation VR zaczynają się już od 49 zł. Największe premiery mają kosztować 250 zł. Ceny takich tytułów, jak Driveclub VR czy Arkham VR wynoszą 80-90 zł.

System od Sony wyposażony jest także w tryb kinowy, który podczas korzystania z gogli pozwala użytkownikom cieszyć się zróżnicowanymi treściami na dużym wirtualnym ekranie. Za pośrednictwem PS4 Media Player użytkownicy będą mogli oglądać zdjęcia i filmy sferyczne 360 stopni, wykonane takimi urządzeniami jak wielokierunkowe kamery, które pozwolą im poczuć się, jakby naprawdę znajdowali się w centrum akcji.