Przychodnia przyszłości w każdym smartfonie. Pomógł koronawirus

Pomoc medyczna w jeden dzień, konsultacje i recepty w aplikacji, do tego punkt opieki na warszawskim Żoliborzu – wszystko dostępne w ramach NFZ. Polski startup Jutro Medical ma nowatorską propozycję dla pacjentów.

Publikacja: 16.12.2020 19:41

Przychodnia przyszłości w każdym smartfonie. Pomógł koronawirus

Foto: Adobe Stock

Działający od ponad roku warszawski startup nie mógł trafić na lepszy moment – epidemia koronawirusa, zdalna medycyna i kłopoty z dostępem do lekarzy sprawiły, że przychodnia przyszłości, którą rozwija, na brak zainteresowania nie może narzekać. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż w Jutro Medical kilkanaście dni temu zainwestowała grupa aniołów biznesu i funduszy VC, wykładając 6,2 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Lekarz zbada przez komputer. Pandemia nakręca telemedycynę

Projekt łączy telemedycynę z nowoczesnym punktem podstawowej opieki zdrowotnej. Oferuje pacjentom zdalne wizyty, e-skierowania, e-zwolnienia, e-recepty – bezpośrednio w aplikacji. 90 proc. konsultacji lekarskich odbywa się online. Jutro Medical to jednak też nowoczesna przychodnia, w której pacjenci – w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia – mogą odbyć tradycyjną wizytę i przeprowadzić badania.

Za nowatorskim projektem stoi Adam Janczewski, młody przedsiębiorca, który mając 19 lat, stworzył aplikację SaveMyTime, rejestrującą czas poświęcany na poszczególne zadania i eliminującą złe nawyki (pobrało ją ponad 0,5 mln użytkowników). Był też związany z grupą Absolwent.pl, w ramach której zbudował apkę Kiwi Jobs, przejętą przez OLX.

""

mat. pras.

cyfrowa.rp.pl

– Pomysł na Jutro Medical pojawił się po moich własnych doświadczeniach ze służbą zdrowia. Widziałem zmęczenie lekarzy, których przytłaczała biurokracja. Zacząłem się zastanawiać, jak ją ograniczyć. Postanowiłem podejść do tego w sposób, który znam najlepiej – wykorzystując technologię, automatyzując najbardziej powtarzalne zadania. Jutro Medical usprawnia także komunikację pacjentów z lekarzami, dając dostęp do przychodni w smartfonie – tłumaczy założyciel startupu.

Biznes Ludzie Startupy
Polski król nanodruku chce podbić USA. Jeden z kilku graczy na świecie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes Ludzie Startupy
Psy też marnują żywność. Pomoże polska aplikacja
Biznes Ludzie Startupy
Chwila zamiast całego dnia. Sztuczna inteligencja wyręczy pracowników
Biznes Ludzie Startupy
Roboty z Polski zyskają sztuczną inteligencję. Już wypierają amerykańską konkurencję
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes Ludzie Startupy
Latające elektryki polecą znad Wisły? Polska firma chce zbudować fabrykę