Nowa aplikacja ma ukoić nerwy Polaków

Cyfrowe rozwiązania mental-fitness to hit ostatnich miesięcy – łagodzą nerwy i poprawiają sen. Wywodzący się z Rzeszowa startup Mindy dodatkowo stawia na gamifikację.

Publikacja: 11.05.2021 00:07

Nowa aplikacja ma ukoić nerwy Polaków

Foto: Mindy

Mindy to najnowsza aplikacja stworzona dla użytkowników szukających skutecznych sposobów na wzmacnianie kondycji mentalnej i trenowanie umysłu. Polskojęzyczne treści, solidna dawka wiedzy i certyfikowani nauczyciele to niejedyny wyróżnik apki. Startup opracował cyfrowe rozwiązanie, które pozwala zgłębiać praktyki medytacyjne i kursy tzw. mindfulness. Ale to także bogata baza muzyki, ćwiczeń i nagrań relaksacyjnych oraz minipodcastów z wiedzą z zakresu psychologii, neurobiologii i zdrowia.

Technologia dla zdrowia

Trend mental-fitness, czyli aplikacje pomagające zredukować stres, lepiej spać i osiągnąć spokój umysłu, zdobywa coraz więcej użytkowników. Dwie najpopularniejsze na świecie – Headspace i Calm – zostały do tej pory pobrane już ponad 170 mln razy. Globalny rynek aplikacji mindfulness został wyceniony w 2019 r. przez Polaris Market Research na 270,4 mln dol. Prognozy zakładają, że do 2027 r. będzie to już ponad 4,2 mld dol. Na tej szybkiej ścieżce wzrostu jest od niedawna również Polska.

CZYTAJ TAKŻE: Hit czasów pandemii. Walka w sieci z depresją i stresem

Trend ten zamierza wykorzystać Mindy. Zbudował apkę w oparciu o inną swoją aplikację – Activy. Rozwiązanie motywujące ludzi do regularnej aktywności fizycznej poprzez wyzwania sportowe, z którego skorzystało już ponad 300 pracodawców (zachęcając przy tym kilkadziesiąt tysięcy pracowników z kilkunastu krajów do ruchu), ma na koncie choćby współpracę z takimi markami jak Decathlon czy Kross. Teraz na bazie tego sukcesu rzeszowski startup ruszył z apką Mindy. Jak tłumaczy pomysłodawca projektu Igor Pielas, misją startupu jest wykorzystanie technologii i nauki w celu motywowania ludzi do prowadzenia zdrowszego i szczęśliwszego życia.

– Sport i medytacja od kilku już lat pomagają mi w codziennym życiu opanowanym przez ogromny stres związany z prowadzeniem firmy. Wyobrażam sobie, że za kilkanaście lat medytacja będzie dla ludzi tak naturalnym nawykiem jak mycie zębów. W aplikacji stawiamy na sprawdzone, naukowe podejście do mindfulness i metod budowania nawyku – podkreśla. – Mindy powstało, by pomóc ludziom w zajęciu się swoim umysłem. Wierzymy, że każdy ma szansę, by rozwinąć wewnętrzny spokój, ograniczyć stres, mieć lepszy sen i głębsze skupienie. Efekty przychodzą z regularnością ćwiczeń. Z aplikacją Mindy będzie to dużo prostsze – dodaje Pielas.

Medytacja w modelu subskrypcyjnym

W Mindy wszystkie treści przygotowane są przez rodzimych, certyfikowanych nauczycieli mindfulness, m.in. Martynę Papciak (trenerka Search Inside Yourself, programu rozwoju inteligencji emocjonalnej, stworzonego w Google), czy Piotra Panasiuka (trenera uważności z Mindfulness Association Polska). W każdym wypadku jest możliwość wybrania lektora – damskiego lub męskiego oraz długości nagrania. Wyróżnikiem Mindy są elementy gamifikujące, pomagające budować trwały nawyk. Wiele osób próbujących medytacji przyznaje bowiem, że problemem jest dla nich brak systematyczności (to kluczowy warunek skuteczności tej metody).

CZYTAJ TAKŻE: Polska aplikacja pomoże walczyć z covidową depresją

Mindy posiada dwa modele subskrypcji: dla użytkowników indywidualnych i firm. W USA już w 2018 r. ponad 50 proc. firm oferowało benefity związane z tzw. wellbeingiem mentalnym. W Polsce robi tak mniej niż 7 proc.

Biznes Ludzie Startupy
Polskie e-translatory robią furorę na CES 2025. Ta technologia odmieni komunikację
Materiał Promocyjny
Suzuki e VITARA jest w pełni elektryczna
Biznes Ludzie Startupy
Polskie drony podbiją Europę? Ten start-up wybiera się na giełdę i w... kosmos
Biznes Ludzie Startupy
Zagadka polskich start-upów. Świetne pomysły, ale kiedy zaczną podbijać świat?
Biznes Ludzie Startupy
Start-upy 2025. O tych polskich projektach może być wkrótce głośno
Materiał Promocyjny
Kluczowe funkcje Małej Księgowości, dla których warto ją wybrać
Biznes Ludzie Startupy
Ten polski 18-latek stworzył system AI dla firm zbrojeniowych w USA
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego