Aktualizacja: 24.11.2024 23:09 Publikacja: 21.06.2022 11:19
Appet to lubelski startup, który do żywienia zwierzaków chce zaprząc sztuczną inteligencję
Foto: shutterstock
Spółka z Lublina, kierowana przez Karolinę Kur, stworzyła internetowy konfigurator doboru karmy i marketplace w jednym – w serwisie opiekun psa lub kota otrzymuje informacje na temat karm obecnych na rynku, a specjalny algorytm dobiera właściwą tak, aby maksymalnie odpowiedzieć na potrzeby konkretnego czworonoga.
Za konfiguratorem stoją entuzjaści nowych technologii i miłośnicy zwierząt, ale także naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wsparciem dla użytkownika ma być jednak sztuczna inteligencja – to ona w personalizowanym profilu psa lub kota dobierze dietę na podstawie wprowadzonych danych. Aby korzystać z platformy, nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy o zwierzaku.
Projekt rozwijany przez Wordware, spółkę założoną przez Filipa Kozerę, może być rewolucją w tworzeniu narzędzi sztucznej inteligencji. Międzynarodowi inwestorzy zdecydowali właśnie wyłożyć na niego fortunę.
Gdański medtech BrainScan zamierza pozyskać miliony złotych m.in. na certyfikację w amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. W tym celu notowana na NewConnect spółka zamierza wkrótce przeprowadzić emisję akcji – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Nasz eksportowy rodzynek w świecie sztucznej inteligencji, budzący także obawy za oceanem, otworzy w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. To może być początek budowy wielkiego ekosystemu AI w naszym kraju.
Start-up wydzielony z Uniwersytetu Warszawskiego stworzył innowacyjną linię mikrobiologicznych preparatów na bazie grzybów i bakterii. Mają pomóc rolnikom i ogrodnikom.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Rodzima elektronika jest w stanie wejść na rynek chiński, choć Polacy są przyzwyczajeni do odwrotnego kierunku handlu. Cyfrowe narzędzie spółki Vasco Electronics ma pomóc przełamać bariery biznesowe w Azji.
Od niemal trzech lat niektórym właścicielom psów i koni przysługuje rodzaj specjalnego dodatku emerytalnego na utrzymanie zwierzęcia. Kto może liczyć na takie wsparcie? Jakie przepisy regulują dodatek emerytalny dla psów i koni?
Choć polskie gminy mają możliwość wprowadzenia opłaty za posiadanie psa, nie wszystkie ją ustalają. Jednym z powodów jest trudność w egzekwowaniu należności. To jednak może się niedługo zmienić dzięki Krajowemu Rejestrowi Oznakowanych Psów i Kotów.
Nowoczesny system dronów stworzony do sprzątania psich odchodów może się okazać idealną odpowiedzią na problem, z którym boryka się większość dużych miast na całym świecie.
Trwają prace nad stworzeniem Krajowego Rejestru Oznakowanych Psów i Kotów. Projekt prawdopodobnie zostanie przyjęty jeszcze w tym roku. Chipowanie ma ułatwić identyfikację zwierząt oraz ich właścicieli. Za brak rejestracji będzie grozić kara grzywny.
Spółka nie rozliczy w kosztach uzyskania przychodów wydatków na psa wykorzystywanego w akcji reklamowej. Skarbówka zmieniła zdanie w tej sprawie.
Oliwia Dobrzyńska podsuwa 87 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić z czworonogiem.
Na ukończeniu są regulacje, dotyczące poruszanie się czworonogów po terenie parlamentu. Zamknięte mają być dla nich sala posiedzeń czy kuluary.
Każdy pies urodzony po określonej dacie będzie musiał mieć wszczepiony mikroprocesor – zakłada rząd. Ma to pomóc zwalczyć bezdomność zwierząt.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas