Materiał powstał we współpracy z Infoshare oraz ING Hubs Poland
Aktualizacja: 22.09.2023 21:34 Publikacja: 30.05.2023 11:00
Materiał powstał we współpracy z Infoshare oraz ING Hubs Poland
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Materiał powstał we współpracy z Infoshare oraz ING Hubs Poland
Wojna w Ukrainie spowodowała eskalację fałszywych treści w sieci. W odpowiedzi narodziła się nowa, intratna branża. Start-upy rosną w niej jak grzyby po deszczu.
Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedano w Europie ponad 77 tysięcy egzemplarzy tego modelu (dane Yato Dynamics). Puma pozostaje SUV-em wysoko ocenianym nie tylko przez dziennikarzy, lecz również przez klientów. Doceniliśmy ją za walory jezdne, mocne silniki i praktyczną kabinę. Jak przedstawia się aktualna oferta?
Młodzi Polacy opracowali system do rehabilitacji pulmonologicznej, a innowacyjny projekt zwyciężył tegoroczną edycję prestiżowego konkursu Jamesa Dysona.
VR TierOne, spółka z okolic Wrocławia, łączy nowe technologie z osiągnięciami nowoczesnej medycyny. Start-up chce rozwijać ćwiczenia relaksacyjne, wykorzystując wirtualną rzeczywistość.
Krakowski start-up BidFinance stworzył internetową platformę, która pozwala handlować wierzytelnościami na aukcjach. Innowacyjny pomysł już przyciągnął uwagę inwestorów.
Francuska firma Yves Rocher wybrała nowatorskie rozwiązanie stworzone przez prawników z Rzeszowa. System pozwala zarządzać lokalami. Koncern używa go w swoich sklepach w Czechach, na Słowacji, Węgrzech oraz w Rumunii.
Jak zaspokoić potrzebę przemieszczania się ludzi i towarów, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i społeczeństwo?
Wizyty w urzędach, wypełnianie druczków czy stanie w kolejkach, to wszystko zabiera przedsiębiorcy cenny czas. A przecież czas to pieniądz. Dlatego od grudnia 2023 r. firmy będą mogły korzystać z cyfrowej komunikacji z urzędami. Usługa e-Doręczeń, która jest elektronicznym odpowiednikiem tradycyjnego listu poleconego, stanie się codziennością. To kolejne narzędzie zwiększające cyfryzację państwa, a co za tym idzie, ułatwienie prowadzenia biznesu.
Polska powinna wykorzystać przestawianie unijnego transportu drogowego na elektromobilność: może zelektryfikować największą flotę ciężarówek w UE, a dla zeroemisyjnych pojazdów zapewnić dostawy baterii oraz wodoru.
mZUS dla Lekarza to kolejna aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Gaz – obecnie ziemny, a z czasem biogaz i wodór – jeszcze przez wiele lat będzie obecny w miksie energetycznym Polski. Dlatego ciągle niezbędne są działania związane z zapewnieniem bezpiecznych dostaw tego paliwa zarówno dla klientów indywidualnych, jak i zawodowych.
Dokumenty dotyczące polityki klimatycznej zarówno unijne, jak i krajowe jednoznacznie wskazują na potrzebę zwiększenia roli kolei zarówno w przewozach pasażerów, jak i towarów – twierdzi wiceprezes zarządu Track Tec SA.
Wymagania przewoźników kolejowych w zakresie dostaw energii ciągle rosną. Sektor potrzebuje stabilnych dostaw, nowoczesnej infrastruktury i coraz więcej zielonej energii. Tego samego domagają się też pasażerowie. PGE Energetyka Kolejowa dostarcza rozwiązań, które spełniają te oczekiwania.
Irlandzki przewoźnik Ryanair zagroził wycofaniem 19 samolotów B737 MAX z Lotniska w Dublinie i skasowaniem połączeń na 17 trasach. To reakcja na plany podniesienia opłat przez lotnisko.
Pełnomocnik rządu ds. CPK wniósł akcje spółki Polskie Porty Lotnicze (PPL) do Centralnego Portu Komunikacyjnego — poinformowały PPL i CPK w komunikatach. Zdaniem autorów projektu z tego połączenia wynikają same korzyści.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Joe Biden, w czasie spotkania z Wołodymyrem Zełenskim zapowiedział, że pierwsza partia czołgów Abrams trafi na Ukrainę w przyszłym tygodniu.
Podczas projekcji filmu "Zielona granica” w Białymstoku doszło do incydentu. Na sali kinowej obecna była reżyserka Agnieszka Holland. ”Pokaz próbowała zakłócić grupa chuliganów z wicemarszałkiem woj. podlaskiego" – podaje TOK FM.
Po udanym ataku Ukrainy na rosyjskie dowództwo w Sewastopolu ukraiński polityk Ołeksij Daniłow ocenił, że przyszłość Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej to dobrowolna albo przymusowa samolikwidacja.
Podczas gdy niebo nad Europą wciąż pozostaje zamknięte dla samolotów z Rosji, w środę z Moskwy do Hanoweru przylecieć miał prywatny odrzutowiec. W sieci pojawiły się spekulacje na temat tego, kto mógł być na jego pokładzie.
Franciszek nawoływał w piątek w Marsylii, aby „ratować osoby, którym grozi utonięcie, gdy zostaną porzucone na falach”. Papież podczas spotkania z przywódcami religijnymi poruszył kwestię narastającego niepokoju w Europie, związanego z dużą liczbą migrantów przybywających drogą morską z Bliskiego Wschodu i Afryki.
- Będziemy bronić w obecnym kontekście geopolitycznym wszystkich naszych racji i wiemy, jak te racje należy ukształtować - powiedział podczas wiecu w Świdniku premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do słów Wołodymyra Zełenskiego, które padły na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Trwa bezprecedensowy atak polityków Zjednoczonej Prawicy na Agnieszkę Holland, autorkę „Zielonej granicy”.
Jak ocenił podczas spotkania z mieszkańcami Szczecina prezydent Rafał Trzaskowski, „kampania PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego jest oparta tylko i wyłącznie na hejcie, szczuciu na innych ludzi, manipulacji i kłamstwie”.
Polski atom w technologii amerykańskiej przyspiesza. Po decyzji środowiskowej, czas teraz na decyzję lokalizacyjną, a po umowie o powołaniu konsorcjum, które będzie budować elektrownie jądrową na Pomorzu, trwa wyczekiwanie na umowę o projektowaniu elektrowni. Kolejnych decyzji można spodziewać się jeszcze przed wyborami, także tych dotyczących zgody Brukseli na pomoc publiczną dla finansowania elektrowni jądrowej.
Prawo i Sprawiedliwość rozpętuje bezprecedensową kampanię hejtu przeciw „Zielonej granicy” Agnieszki Holland, bo pozytywne obietnice nie przyniosły efektów, a afera wizowa obnażyła hipokryzję partii rządzącej w sprawie migrantów.
Prezydent USA Joe Biden obiecał Wołodymyrowi Zełenskiemu, że Stany Zjednoczone dostarczą niewielką liczbę rakiet dalekiego zasięgu (ATACMS) - twierdzi NBC News, powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji.
Aleksandra Wiśniewska to łódzka kandydatka do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej, której dobre imię jako obywatela, ale także polityka zostało naruszone w ostatnich dniach przez z jednego z członków Klubu Gazety Polskiej.
Obiekt o powierzchni 79 tys. mkw. dla ECE Work & Live w pobliżu Kątów Wrocławskich wybuduje Atlas Ward Polska. Hala ma być certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent.
Jak nieoficjalne dowiedziało się RMF FM, we Wrocławiu doszło do napadu na bank. Ma trwać policyjna obława.
W pięciu spotkaniach w różnych miastach w kraju weźmie udział ponad 1300 licealistów i studentów, którzy będą debatować z przedstawicielami świata nauki, biznesu, sportu, kultury i samorządów lokalnych. Pierwsze z serii jesiennych wydarzeń edukacyjnych organizowanych w ramach ogólnopolskiej Akcji Inspiracji odbyło się 18 września w Lublinie.
„Święto ognia” to film Kingi Dębskiej, który ubiega się o Złotego Lwa podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - To film o tym, żebyśmy otworzyli się na świat i ludzi, którzy mogą być inni od nas, inaczej postrzegać rzeczywistość i mogą mieć swoje racje - mówi Kinga Dębska.
Rian Johnson, twórca cyklu „Na noże” i nowego serialu „Poker Face”, wyrasta na najbardziej rozchwytywanego filmowca w streamingach.
Europa aż po azerskie Baku? Atrakcyjna cywilizacyjnie i silna geopolitycznie? Promując projekt Europejskiej Wspólnoty Politycznej, Emmanuel Macron może odnieść sukces, o jakim nie śniło się François Mitterrandowi. Musi jednak uwzględnić interesy naszego regionu.
Wspieranie Kijowa jest w naszym najlepiej pojętym interesie, a budowanie i wzmacnianie emocji antyukraińskich to zbrodnia przeciwko naszej racji stanu.
„Watcher” to dzieło, jak sam tytuł wskazuje, o obserwacji. Powinno się spodobać widzom lubiącym kino gatunkowe oraz filmoznawcom szukającym w obrazach drugiego i trzeciego dna.
Domagając się wpisania na listę oficjalnych języków Unii Europejskiej katalońskiego, galicyjskiego i baskijskiego, premier Hiszpanii wywołał burzę. W całej Europie mowy regionalne są potencjalnym elementem wywrotowym.
Mała rzecz, a wzbudza emocje i obrasta legendami. Czy to prawda, że dobre wino musi być korkowane i jak to z tymi korkami jest?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas