Start-up, w który zainwestował m.in. Vigo System, opracowuje rozwiązanie mogące znajdować zastosowanie w fabrykach elektroniki konsumenckiej nowej generacji, u producentów polimerów (przy mikroobróbce) i półprzewodników, a także przy obróbce np. szkła, czy w medycynie – m.in. w chirurgii oka oraz diagnostyce chorób.

Czytaj więcej

Start-upy 2024. Te polskie firmy mogą zaskoczyć w tym roku

Założona w 2016 r. przez polskich fizyków spółka tworzy stabilne, odporne na zmienne warunki otoczenia ultraszybkie lasery. Start-up, kierowany przez Michała Nejbauera, otworzył już we Wrocławiu nowoczesne Laboratorium Aplikacyjne Laserów Ultraszybkich, teraz zaś powiększa zespół o wysoko wykwalifikowanych inżynierów i przyspiesza proces globalnej komercjalizacji swoich produktów.

Lasery od Fluence są wyjątkowe – pozwalają na cięcie metali (w tym nawet tytanu i wolframu), również tak twardych materiałów, jak diamenty i szafiry. Umożliwiają ponadto wykonywanie precyzyjnie mikrowierceń i strukturyzację powierzchni, a także pozwalają na tzw. selektywne usuwanie warstw i spawanie materiałów przezroczystych. ∑